"Spirit: Riding free" - o koniach dla małych fanekNajmłodsi kupują oczami, zatem nie wątpię, że atrakcyjny dodatek przyciągnie uwagę małych fanek i wyproszą nabycie tego czasopisma. Rodzicom narzekających, że tyle już rozmaitych figurek jest w posiadaniu pociechy, przypomnę, że nowe zawsze zajmują jakoś bardziej;), poza tym to naprawdę fajny zestaw - jest pole do wyobraźni, do działania. Akcesoria przypominają, że pupil wymaga troskliwej opieki, że trzeba go karmić i poić, sprzątać po nim, dbać o jego higienę. Zabawki są miłe dla oka, do tego wszystkie elementy, nawet te najmniejsze, są starannie wykonane. 

Trzeba jeszcze odpowiedzieć na pytanie: czy i samo czasopismo jest warte uwagi, czy nabywamy je z wyłącznie z myślą o prezencie? Nie mam wątpliwości - bo i nasze domowe doświadczenia potwierdzają - że gazetkę małe fanki przeczytają od deski do deski;) Można by jedynie ponarzekać, że lektura nie potrwa zbyt długo, ale z drugiej strony poznane treści z pewnością zachęcą do zgłębiania tematu, szukania wiadomości w innych źródłach. 

Główne tematy tego numery to akrobatyka konna oraz pielęgnacja konia. Ich omówienie zostało wzbogacone fotografiami, a jasno sformułowane wyjaśnienia pozwalają nawet najmłodszym zrozumieć te wiadomości. Umieszczone w numerze quizy to okazja, by sprawdzić, czy akrobatyka konna to sport dla nas, a także - tak edukacyjnie - czytanie ze zrozumieniem - krótki test zawiera pytania dotyczące dwóch głównych tematów numeru. 

Oprócz nauki jest rzecz jasna rozrywka - zagadki, zadania, w których rzecz jasna motyw koni jest dominujący. Tytuł czasopisma nawiązuje do popularnego serialu animowanego, zatem jego bohaterowie - Lucy, jej przyjaciółki, mieszkańcy Miradero oraz ukochane konie ilustrują rubryki. A w przypadku komiksu, to właśnie ich przygody zostały w nim przedstawione. Kto jest wiernym widzem serialu, ten wie doskonale, że nie brak w nim emocjonujących przygód. Tak będzie i tym razem. Małe bohaterki często muszą działać same - wbrew decyzjom dorosłych lub zmuszone presją czasu, przebiegu zdarzeń. Na szczęście ich wierzchowce służą im pomocą;) 

Małe fanki znajdą jeszcze w tym czasopiśmie dwa plakaty - jeden z bohaterkami serialu, drugi z wizerunkiem konia. Mogą też spróbować swych sił w jak najwierniejszym oddaniu wyglądu Bumeranga, a to dzięki klarownie sformułowanej lekcji rysowania. 

Zatem i prezent, i czasopismo nie zawodzą! Polecamy!
Katarzyna i Młodsza
"Spirit: Riding free"
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 21x29,7 cm
EAN 977265799800903
 


 
 
 

Komentarze