"Buduj z wyobraźnią. Boże Narodzenie" - świąteczna zabawa w duchu LEGO:)

 


Starsza ostatnio zadumała się nas portfelikami w świąteczno-zimowym stylu: "Kto takie rzeczy kupuje?" - zastanawiała się. No tak, w takiej wersji to wybitnie sezonowy gadżet, chyba że jego trwałość nie pozwoli na dłuższe użytkowanie...;) Z drugiej strony - właśnie chętnie w tym czasie kupujemy przedmioty nawiązujące do świątecznego klimatu, z zimowymi akcentami (zwłaszcza, że tej zimy ostatnio bywa jak na lekarstwo...). My mamy świąteczne kubeczki, które właśnie wydobyte zostały z czeluści szafki, by już robić atmosferę. Są tacy jednak, którzy lubią, gdy prezent służy dłużej, "na okrągło", zatem dla wszystkich prezent idealny - i w świątecznym stylu, i bardzo użyteczny. Taki co ucieszy, będzie bawił i edukował. 

Czy kogoś dziwi fakt, że propozycji tej patronuje LEGO?;) Myślę, że nie - wszak klocki te to uniwersalny propozycja - dla dziewczynek i chłopców, młodziaków i starszaków, wielbicieli tworzenia kreatywnych  budowli i fanów odgrywania scenek, historyjek. Wydawnictwo AMEET ma w swojej ofercie kilka zestawów pod hasłem "Buduj z wyobraźnią", a ten najnowszy to wspaniała propozycja mikołajkowo-bożonarodzeniowa.

Co kryje zatem urocze pudełko? Zanim wyjawię, jeszcze słówko o tymże opakowaniu - solidne, tekturowe pudełko ma w wieczku przeźroczysty okienko w kształcie choinki, zatem od razu widzimy paczuszkę z klockami zachęcającą do zabawy, tworzenia i działania. Wnętrze tego pudełka także wykonano z pomysłem i wielką starannością: dwie ilustracje w zimowym klimacie to sympatyczne dopełnienie całości. A na nich dostrzeżemy figurki, które złożymy z tych dołączonych klocków.

Inspiracji jest jedenaście, a wszystkie takie urocze i świąteczne: Mikołaj, Śnieżek, Pingwinia, Elfina, przyjaciele - Choinka i Renifer, żołnierzyk Wojtek... W kolorowej książeczce umieszczone zostały historyjki opowiadające o ich przygodach i... przemianach. Najpierw konstruujemy daną postać tylko na podstawie ilustracji, potem w identyczny sposób dokonujemy magicznej przemiany, by w końcu do głosu doszła nasza wyobraźnia i pomysłowość - co powstanie z Chonifera i Reinki? Jakie przygody spotkają Wojtka? Co czeka pod wodą Mikołaja? 

Przygody bohaterów są niezwykłe, niesamowite! Zaskakują nas inwencją i zwrotami akcji, ale oczywiście najważniejsza zaleta tej pozycji to rozbudzanie kreatywności, zachęcanie do śmiałych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Mnie spodobał się patent z taką szczątkową instrukcja - dzięki temu kształtuje się wyobraźnia przestrzenna, logiczne myślenie, spostrzegawczość.

To niejedyne okazje do takich edukacyjnych działań - kolejna książeczka, którą znajdziemy w pudełku, nosi tytuł "Poznaj świąteczne stworki!", to mnóstwo stron z zadaniami - do odgadnięcia, rozwiązania. Popisać się mogą najmłodsi odnajdywaniem elementów, wskazywaniem różnic, będą łączyć liczby we właściwej kolejności, szukać właściwego cienia, odnajdywać drogę w labiryncie. Do tego to strony zachęcające do dodania im kolorów, więc i małą motorykę "przy okazji" poćwiczyć można. 

Świetny zestaw, który i pięknie wygląda, i twórczo wprowadza w świąteczny klimat!

Polecam

Katarzyna"Buduj z wyobraźnią. Boże Narodzenie"

Wydawnictwo: AMEET   

EAN: 5907762001052

STRONY: 48 stron (książka 1), 32 strony (książka 2)

OKŁADKA: Twarda

FORMAT: 18,8×24,9 cm


http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png 


Komentarze