"Fibi i Jednorożec. Galopem przez święta" - z jednorożcem ciekawiej i zabawniej!:)

 

Muszę Was uprzedzić: seria Komiksy są super! jest uzależniająca!!! Zaczyna się niewinnie: sięgasz po pierwszy tom, chcesz chwilę poczytać - i nagle okazuje się, że odkładasz komiks dopiero po skończeniu go... Do tego od tej pory wypatrujesz kolejnych tomów, odliczasz dni do następnej premiery, jęczysz, że czas tak wolno mija... Zatem od razu dwie wiadomości - i obie dobre! Jeśli teraz dacie się namówić na bliższe poznanie Fibi i Marigold, to macie aż cztery tomy do czytania:) Do tego autorka wciąż pracowicie tworzy kolejne, w tym roku ukazał się jedenasty (choć na te kolejne trzeba trochę poczekać, póki co Wydawnictwo Harper Kids zapowiada piąty zatytułowany w jedyny słuszny sposób;) - "Pod znakiem jednorożca"!). 

Fibi i jej towarzyszka to duet doskonały - tak przyjemnie jest im spędzać razem czas, że w zasadzie "ktoś inny" nie jest w ogóle potrzebny. Dziewczyna uwielbia swój niezwykły "środek lokomocji", którym może komfortowo docierać do szkoły, dodatkowo czas skracają i umilają pogawędki. Marigold Niebiańskie Chrapy częściej uświadamia swej towarzyszce prawdziwe intencje oraz to, że w zasadzie jedyny ciekawy temat, który warto poruszać to... jednorożce, a konkretnie ten jeden/ta jedna;)

Można by stwierdzić, że ta niezwykła przyjaźń staje na drodze relacjom z rówieśnikami. Koleżanki sądzą, że Fibi jest "dziwna", a taka łatka nie zjednuje towarzystwa. Na szczęście jest Marigold, są jej znajomi, jest i Sue - przyjaciółka z letniego obozu... Dodajmy - tak zwariowana - a może lepiej: nietuzinkowa, że przy niej Fibi jest "tą grzeczną";) 

W ten okołoświąteczny czas kusi z pewnością tytuł i przyciągająca wzrok wizerunek na okładce -  Marigold w roli najcudowniejszej choinki na świecie:) Ale oprócz świat celebrowanych przez Fibi i jej bliskich, zgłębimy kwestię prowadzenia dziennika, dowiemy się, czy można wpływać na czyjeś sny, poznamy niuanse gorszej dyspozycji Marigold (nie choruje - broń Boże, ktoś rzucił na nią klątwę!;)), będziemy kibicować Fibi zmagającej się z nieszczęsną lekturą obowiązkową (nosi ona wdzięczny tytuł "Nasza kobyła";)), uświadomimy sobie, że nerdowscy rodzice to ciężkie brzemię dla pociechy, będzie też parę wątków o charakterze nieco romantycznym... Ekscytujący i wyjątkowy misz-masz jest propozycją poprawiającą humor każdemu. Można zatem powiedzieć, że prezent dla pociechy da radość i rodzicom - podbierajcie, czytajcie, bawicie się!:)

Polecamy

Katarzyna i Młodsza


 

 

 

 
 

"Komiksy są super! Fibi i Jednorożec. Tom 4. Galopem przez święta"
Autor, ilustrator: Dana Simpson
Wydawnictwo: Harper Kids
Oprawa: miękka
Liczba stron: 184
Format: 14,8x21 cm
ISBN:  978-832-81-9886-9

 

  

 

 

Komentarze