Lego Explorer. Magazyn 5/2020 - co w kosmosie piszczy wiemy i lądownik budujemy!:)

 

Zaproszenie w kosmos trudno odrzucić! A taką propozycję mają dla nas twórcy magazynu Lego Explorer. Jak zwykle jest to ekspedycja, która oferuje dobrą zabawę i rozrywkę, inspiracje do kreatywnych działań i sporą porcję wiedzy przekazanej w nietuzinkowy sposób. 

Zachęcenie do zgłębiania tematu kosmosu nie jest trudne - wszak to temat zajmujący umysły niezależnie od wieku. Jak się do lotu przygotować? Kto może wybrać się w taką podróż? Ile ona trwa? Co się robi "na miejscu"? Mnóstwo pytań przychodzi z pewnością do głowy młodym odkrywcom otaczającego świata. Odpowiedzi na nie znaleźć można na kolejnych stronach, które przybliżą kulisy lotu Apollo 11. Klarownym wyjaśnieniom towarzyszą obrazowe ilustracje, fotografie, wizualizacje wykonane przy pomocy niezawodnych klocków LEGO. 

Kolejny ciekawy temat to historia badań kosmosu. Pomysłowo przedstawiony na rozkładówce wewnątrz numeru ukazuje chronologiczne ważne etapy dziejów podboju kosmosu. Zaczątkiem jest umieszczenie pierwszego sztucznego satelity na orbicie, udokumentowane zostały także inne "pierwsze" dokonania. Choć gros kosmonautów stanowili mężczyźni, to wkład kobiet jest również niebagatelny, o czym przekonamy się dzięki artykułowi "Kosmiczne bohaterki".

Nadrzędną zasadą magazynu LEGO Explorer jest rozniecanie zainteresowań, podsuwanie nowych pasji, zachęcanie do eksperymentowania, badania świata i poszerzania wiedzy. Stąd w każdym numerze sporo inspiracji, jasno opisanych doświadczeń, które sprawią, że te nowe informacje na dobre zagoszczą w głowach (oczywista sprawa: jeśli czegoś sami spróbujemy, to efekty tych działań zostaną nam w pamięci na bardzo długo!). 

Jeszcze porcja rozrywki - zagadek i zdań dla miłośników łamania głowy, poza tym - wiele inspiracji zachęcających do wyciągnięcia swoich klockowych zapasów;) - i do działania! Autorzy namawiają do spojrzenia na dany element z różnych stron. Nietrudno jest zbudować coś według instrukcji, z dobranych, podsuniętych pod nos elementów. Ale o ileż więcej radości i satysfakcji dadzą konstrukcje zbudowane samodzielnie od podstaw, według planu z naszej głowy;) Projektanci LEGO zachęcają do twórczego myślenia i patrzenia, do wykorzystania posiadanych elementów w nietuzinkowy sposób.

Znów ciekawa wyprawa i znów wspaniały prezent! Poprzednio gościliśmy w lesie deszczowym i mieliśmy okazję stworzyć urocza, małą mieszkankę tej formacji roślinnej;) A co kosmicznego będziecie mogli skonstruować? Lądownik, który zachwyca formą, delikatną acz wytrzymałą budową oraz kolorystką (te cudne złote klocki!). 

Kto jeszcze nie poznał LEGO Explorer, ma teraz okazję zaopatrzyć się we wcześniejsze numery, a przy zamówieniu trzech przesyłka jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie!

Polecamy

Katarzyna i dziewczynki 

  

 

Wydawca: Harper Kids
EAN: 977271937100905
Liczba stron: 32


 

 

Komentarze