"Smerfy. Smerfetka. Tom 3" - emocjonujące opowieści z dziejów smerfiej społeczności;)

 


Trzeci tom komiksowej serii o Smerfach przenosi nas do czasów, gdy społeczność małych niebieskich bohaterów składała się wyłącznie z osobników płci męskiej. Nie wszyscy pewnie te zamierzchłe czasy pamiętają, nie każdy też wie, skąd ta jedyna dziewczyna w męskim towarzystwie się wzięła. Druga cześć pełnometrażowego filmu przypomniała wielu osobom, że to za sprawą Gargamela Smerfetka zagościła w wiosce! Bliższe szczegóły tej frapującej historii poznacie dzięki najnowszemu tytułowi wydanemu przez Harper Kids. 

Niebawem luty i walentynki, zatem klimat opowieści doskonale się wpisuje w ten nastrój. Płeć piękna nie została wprawdzie sportretowana zbyt przychylnie przez autora, ale uznajemy to za swego rodzaju żart i nie mamy żalu;) Tym bardziej, że w pewnej mierze są to trafne obserwacje...:) Wysłanniczka Gargamela potrafi w bardzo krótkim czasie owinąć sobie wokół palca wszystkich nowych pobratymców. Chcąc zdobyć jej sympatię, prześcigają się w zabiegach, są zdolni do rozmaitych poświęceń, a nawet nieco tracą głowę. 

Czy w kontekście faktu, iż nowa członkini społeczności Smerfów została stworzona przez ich zaprzysięgłego wroga ta historia ma szanse na happy end?! Tego możemy być pewni, ale ta przygoda dostarcza czytelnikom dramatycznych wrażeń i sporej porcji dobrego humoru. Przekonacie się, że małe Smerfy nie są bezradne, a ich pomysł na zemszczenie się na Gargamelu jest przedni;)

Lwia część tego tomu to opowieść o Smerfetce, ale znajdziemy w nim także również wpisującą się w obecną porę roku historię zatytułowaną "Głód u Smerfów". Trwające przez całe lato i jesień zapełnianie spiżarni miało dać mieszkańcom wioski pewność, że zimą głód im nie będzie doskwierać. Co się zatem stało? Nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że zapasy znikły. Choć nie zabrakło i tym razem humorystycznych akcentów, to sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Trzeba szukać ratunku, a jako że śmiałym szczęście sprzyja, zatem i tym razem tak będzie. Dzięki dobroci i pomysłowości utrata zapasów będzie kolejną wielką przygodą dla sympatycznych bohaterów.

Komiksy z tej serii to gwarancja świetnej rozrywki. Fani doceniają i pomysły, wciągające historie, i kreskę. Współcześnie tworzone tytuły poruszają aktualną tematykę, ale i te sprzed lat mają swój urok, a zawarte w nich przesłania są wciąż cenne i ważne.

Polecamy

Katarzyna i Starsza
 

"Smerfetka"  

Scenarzysta: Peyo, Yvan Delporte

Ilustrator: Peyo

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: miękka

Liczba stron: 64

Format: 21.6x28.5cm

 

   

Komentarze