"Świerszczyk Reporter" - przyrodniczo i wciągająco:)

 


Spytajcie kogokolwiek o ulubione czasopismo z lat dzieciństwa - bez wątpienia znakomita większość zgodnie odpowie: "Świerszczyk"! Taki bagaż doświadczeń - bo lada chwila świętować będziemy siedemdziesiąte szóste urodziny! - to rzecz bezcenna. Już w swoim zamyśle było to pismo pod każdym względem dopracowane, ciekawe, wartościowe. W jego tworzeniu brali udział wybitni autorzy. Do dziś tak jest, a "Świerszczyk" nie tylko nie zwalnia biegu, choć jako nestorowi byłoby to wybaczone;), ale wprost przeciwnie - zaskakuje, zachwyca, rozbudza ciekawość, kształci gust literacki i artystyczny. A teraz nawet... doczekał się potomka!:) 

"Świerszczyk Reporter" to okazały kwartalnik, który trafi w gust młodych miłośników przyrody. Takie tematy poruszane były i w klasycznych numerach czasopisma, ale fani fauny - i flory;) - swój ulubiony temat z radością zobaczą w większym wymiarze. A jest naprawdę co poczytać w tym specjalnym wydaniu "Świerszczyka" - szcześćdziesięciostronicowy periodyk daje sposobność, by pogłębić wiedzę, dostarcza rozrywki, zachęca do twórczych działań. Wszystko łączy temat przyrody, w rozmaitych ujęciach, tak by wiadomości utrwaliły się, zapadły w pamięć na długo.

Pierwszy numer "Reportera" to spotkanie z małpami. Ale którymi? - być może zapytacie. Wszak jest ich tyle! Skrupulatny Bajetan, który w dzieciństwie już postanowił zostać reporterem, przedstawi bardzo szeroki wachlarz małpich portretów - poczynając od wywiadu z energicznym makakiem, poprzez orangutany, goryle, szympansy, wyraki, koczkodany, mandryle, nosacze... Najlepiej przekonajcie się sami! Do tego patentów na przybliżenie intrygujących zwierząt jest tak wiele: wspomniany wywiad, zbiór niezwykłych ciekawostek, gra temu tematowi poświęcona, quiz. 

Królujące w tym numerze zwierzęta patronują także zadaniom spod znaku rozrywki. A jako że w "Świerszczyku" zawsze liczyć można na edukacyjne walory, zatem łamigłówki także są kształcące. Znajdziemy zatem zadania rozwijające spostrzegawczość, krzyżówki, labirynty. 

Główny temat płynnie łączy się z innymi ciekawymi zagadnieniami: nasze dłonie są podobne do dłoni szympansów czy goryli, zatem dłonie, ich umiejętności i wyjątkowość to kolejny z poruszonych w numerze tematów. A następny - życie wśród drzew. I to w naszym, ludzkim aspekcie! Jesteście zaintrygowani? Ten numer jest pełen takich intrygujących treści. Wiedza przekazywana w taki sposób rozbudza zainteresowanie przyrodą, uwrażliwia na potrzeby zwierząt, pokazuje właściwe postawy wobec natury. 

Nie wątpimy, że nowy pomysł wydawców "Świerszczyka" to strzał w dziesiątkę - lekturę i zabawę z zadaniami polecamy gorąco!

 Katarzyna i Młodsza


 

 "Świerszczyk Reporter" 

Kwartalnik

60 stron

Wydawnictwo: Nowa Era 

 

 

 https://swierszczyk.pl/static/images/logo-swier.png

 


Komentarze