"Bits. Travel" - w pogoni za punktującymi "czwórkami":)

 

Marzy nam się zostanie Imperatorami Obszaru... Nie jest łatwo osiągnąć ten poziom, bo zgromadzić trzeba przynajmniej trzynaście punktów. Już wydaje się, że wreszcie sukces majaczy na horyzoncie, ale kafelki przestają pasować, ten wymarzony się nie pojawia, punkty nie tylko dodajemy, także musimy odjąć, zatem na razie skromniejsze wyniki nam wpadają;)

Gra "Bits" jest reklamowana jako kontynuatorka gry "Fits", której niestety nie znamy, zatem tym razem bez odniesień do starszej siostry;) Obie zaś są spokrewnione z komputerową grą logiczną Tetris. Podobieństwem jest sposób dokładania kafelków - możemy je obracać, umieszczać w dowolnej pozycji, do tego zablokowane miejsce nie może już być uzupełnione. Różnicą jest kształt elementów - w grze "Bits" wszystkie elementy mają taki sam kształt, zatem mamy sporo możliwości tworzenia punktujących zestawów pól.

No właśnie, bo celem jest kompletowanie czteropolowych zestawów kolorystycznych. W pierwszej rundzie to nasz jedyny cel, ale kolejne przyniosą urozmaicenie i utrudnienie tego zadania. Tym razem możemy liczyć na dodatkowe punkty za określony kształt - jeden spośród czterech umieszczonych na kartach drugiej rundy.

W trzeciej odsłonie naszej rywalizacji liczyć się trzeba z tym, że nasza zdobycz punktowa zostanie uszczuplona. Jeśli wśród kształtów powstałych z połączenia kolorów z kafelków pojawi się ten zakazany, wówczas trzeba będzie odjąć jeden lub dwa punkty za każdy taki pechowy przypadek... 

Jednocześnie obowiązują zasady z poprzednich rund, zatem gra się przyjemnie komplikuje i daje świetną sposobność do treningu szarych komórek! Podobnie jak w przypadku rozmaitych wersji "Ubongo" możemy grać w maksymalnie czteroosobowym składzie, a jeśli nie mamy akurat towarzyszy do główkowania, możemy próbować pobić swoje własne rekordy:)

"Bits" to gra podróżna, zatem poręczne pudełko musi pomieścić wszystkie elementy. Tekturowe kafelki są dobrej jakości, a karty, choć nieco cieńsze, powinny również bez szwanku wytrzymać wiele emocjonujących rozgrywek. To rozrywka - jak oznaczono na pudełku - dla graczy od ośmiu lat i jest to trafne określenie. Dzięki pewnemu elementowi losowości (wszyscy dokładają kafelki w tej samej kolejności, zgodnie z wizerunkami na kolejno odsłanianych kartach budowy) "Bits" nie znudzi się szybko, a kolejne partie zachęcą do dalszego główkowania, ścigania się z innymi i samymi sobą.

Polecamy

Katarzyna i dziewczynki

 "Bits"

Autor:Reiner Knizia

Wydawca: Egmont 

EAN: 5903707560042

Wymiary: 11.5x18.5x3.5cm

 https://www.zagramy.net/wp-content/uploads/2014/05/logo_egmont150_2gora.png

Komentarze