"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork" - wielka przygoda w Wielkim Jabłku:)

 

Będąc ostatnio w bibliotece, byłam świadkiem intrygującej wizyty w poszukiwaniu lektur;) Mama i na oko siedmioletnia córeczka od drzwi pytały: "Czy jest coś o Emi?" - jak się okazało - było! A konkretnie - "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia". Oblicza czytelniczek rozpromieniły się, radość dało się słyszeć w ich głosach - wzięły książkę i już ich nie było;) Nie wątpię, że jeszcze tego popołudnia zagłębiły się w poznawanie pasjonujących perypetii Tajnego Kluby Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka!

Wyprawa za ocean to nie lada gratka, a nietuzinkowym bohaterkom nadarza się kolejna taka okazja! Czytelnicy znający wyżej wspomniany tom z takim entuzjazmem przyjęty przez mamę i córkę;), wiedzą, że tata Franka, profesor Kaganek, otrzymał stypendium naukowe i wraz z synem mieszka teraz w Stanach Zjednoczonych. Młodzi członkowie klubu widzieli się pięć miesięcy temu - dla nich to niemal wieczność;) Zatem główkują nad kolejną możliwością zobaczenia się. 

Franek przylecieć nie może, zatem to jego cztery przyjaciółki wybierają się w podróż do Nowego Jorku! Tam właśnie na konferencji będzie tata Franka, który wspaniałomyślnie zaprasza klubowiczki! Po rozwiązaniu kilku problemów i niepewności, czy wszystkie dziewczynki mogą jechać, wszystkie kwestie wychodzą na prostą i członkinie Tajnego Klubu Superdziewczyn w towarzystwie rodziców Emi i Flo wyruszają za ocean! 

Nowa powieść Agnieszki Mielech to swego rodzaju instruktaż: jak przygotować się do podróży, jak się spakować, co nas czeka podczas odprawy i lotu. Znajdziemy tu także sugestie, co zwiedzić w Wielkim Jabłku;) Pełen atrakcji plan to propozycja dla miłośników sztuki, historii, rozrywek... Kilka dni szczelnie wypełnionych rozmaitymi działaniami to sposobność do poznania nieco bliżej tego niezwykłego miasta, które tętni życiem i podobno nie zasypia;)

Jeśli macie w planach taką wycieczkę, to książka dostarczy Wam inspiracji i rzeczowych rad. Jeśli jednak póki co nie wybieracie się do Nowego Jorku, to będzie ona świetnym źródłem informacji - poczujemy się niemal jak byśmy tam naprawdę byli!:)

Oczywiście nie może zabraknąć misji - Klub jak zwykle stanie na wysokości zadania i wypełni ją śpiewająco! Cenną lekcją wynikającą z lektury jest zachęta do dążenia do celu - choć początkowo ciemne chmury wisiały nad powodzeniem tej wyprawy, to przecież dzięki wspólnym wysiłkom doszła ona do skutku. Dowiemy się także, jak najlepiej jest zwiedzać i co cennego dają nam takie wyjazdy... Wciągająca lektura to ciekawa lekcja historii, geografii i świetna rozrywka.

Polecam!
Katarzyna

 

 "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork"

Autorka: Agnieszka Mielech

Ilustratorka: Magdalena Babińska
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 224
Format: 13,5 x 18,5cm
ISBN: 978-83-280-8050-8Komentarze