"Spirit Riding Free. Bajki 5 minut przed snem" - fascynujące opowieście dla małych fanów

 

Lucky i jej ukochany koń to bohaterowie uwielbianego serialu animowanego dla młodych widzów. Pierwszy odcinek opowiadał o przyjeździe dziewczynki do Miradero. Przeprowadza się wraz z tatą i ciocią. Od tej pory tu właśnie będzie mieszkać, gdyż tata nadzoruję budowę w tej okolicy linii kolejowej. Nowe miejsce - zatem i wszystko jest nowe: koleżanki, szkoła, sąsiedzi... Nie wszystkie sytuacje są radosne, nie wszystko układa się gładko. Na szczęście w trudnych chwilach pociechą jest niezwykły przyjaciel - mustang Duch. Lucky podziwia jego niezależność, a on - niespodziewanie - choć to taki niezależny i dziki koń, obdarza dziewczynkę zaufaniem.

Kolejne odcinki pozwalały śledzić losy głównej bohaterki, jej szkolne perypetie, rodzącą się przyjaźń z Abi i Pru, niesnaski z zarozumiałą córką burmistrza, rozmaite przygody, w których ważną rolę odgrywa ukochany koń - Duch. Po zakończeniu pierwszej serii najmłodsi z niecierpliwością oczekiwali na kolejną, a twórcy widząc tę popularność i odpowiadając na dziecięce zapotrzebowanie, stworzyli ich osiem! 

Popularni bohaterowie mogą liczyć na pozaserialowe życie;) - także i Lucky, jej przyjaciółki oraz ich ukochane konie zaczęły zdobić przybory szkolne, ubrania, produkowano zabawki i gadżety z ich wizerunkami. Bohaterowie zyskali także nowe, książkowe życie: kolorowanki, czasopismo, a także tytuły przybliżające przygody przedstawione w serialu to propozycje dla jego wielbicieli, ale też dla wszystkich fanów pasjonujących opowieści z końmi w roli głównej.

W książce "Spirit Riding Free. Bajki 5 minut przed snem" mamy okazję raz jeszcze przeżyć przygody przedstawione w pierwszej serii serialu. Pierwsza historia opowiada o tym, jak się to wszystko zaczęło, przybliża pierwsze chwile Lucky w Miradero, trudne szkolne początki, nawiązanie przyjaźni z Pru i Abi oraz tej innej, nie mniej ważnej - z Duchem. 

Emocjonujące opowieści przywołują rozmaite przygody: poszukiwanie skarbu, plany udziału niedoświadczonej kowbojki w rajdzie, szkolny kiermasz, akcję ratunkową udzieloną pewnemu zabiedzonemu koniowi i wreszcie klimatyczną opowieść o ratowaniu ducha świąt Bożego Narodzenia. Ważne i cenne są także wartości pokazane i przekazane w tych opowieściach: przyjaźń, lojalność, odpowiedzialność, empatia, wrażliwość, altruizm. Najmłodsi uczą się, że posiadanie własnego zwierzęcia to także obowiązki, konieczność opieki i troski o nie.

Historiom towarzyszą liczne ilustracje pochodzące z animowanej produkcji, zatem to doskonała pozycja dla najmłodszych odbiorców, a także dla początkujących czytelników. Do sięgnięcia po książkę zachęca sama jej forma - miła dla oka, a jednocześnie bardzo trwała, solidna, zatem z pewnością bez szwanku przetrwa kolejne dobranocne czytanie. 

Polecamy

Katarzyna i Młodsza

 

 

 "Spirit Riding Free. Bajki 5 minut przed snem" 

Autorki: Marta Stochmiałek, Urszula Gerlach 

Wydawca: Harper Collins 

EAN: 9788327662248 

Liczba stron: 192 

Oprawa: miękka 

Wymiary: 20.0x25.0cm 

Wiek: 5-7 lat, 3-4 lata 

 

  

 


 

 

 

Komentarze