"Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt" - psi bohaterowie podbijają serca młodych czytelników

 


Uwielbiamy psy! Odkąd w naszym domu zagościła nasza ukochana Lu, wszystkie psy są w kręgu zainteresowań;) O dziwo - bo wcześniej wydawało się nam, że jesteśmy zaprzysięgłymi kociarami;) Ale pieski ze swoją energią, entuzjastycznym poznawaniem świata, ciekawością i urokiem są wspaniałymi pupilami, zatem i doskonałymi bohaterami do sportretowania:) 

Psie poznawanie świata jest bezkompromisowe;) Skuszona intrygującym zapachem nasza pieska ciągnie nas w chaszcze, obwąchuje wszystko systematycznie i dokładnie, miewa też rozmaite przygody - pewnej wiosny chapsnęła płynącą żabkę, ale po chwili ją wypuściła do wody;) Pomyślała jednak, że nie poznała tego stworzenia odpowiednio i raz jeszcze próbowała je złapać. Na szczęście żabka szybko odpłynęła.

Równie niestrudzone i ciekawe świata są pieski ukazane w "Łapa w łapę"! To Nord i Łajma, rodzeństwo łajek, które przybyły do Ciepłego Lasu, by poznać dzikie świnie;) Taki mają plan, gdy opuszczają rodzinne strony. Na pożegnanie otrzymują piękną opowieść o swoich przodkach i przestrogi mamy, by byli posłuszni i rozważni. 

Nie zawsze będzie to łatwe! Pieski są ciekawskie, lubią popisywać się swoją odwagą, mają niespożyte pokłady energii, zatem trudno im powściągnąć swój entuzjazm, a chęć przeżycia nowych przygód, doświadczenia nowych doznań, sprawiają, że emocjonujących chwil nie zabraknie! Zdarza im się też wpaść w tarapaty - na szczęście ich psi przyjaciele, do których dołączyli pod dachem nowej Pani, mają niewyczerpane pokłady cierpliwości i wyrozumiałości. Zresztą i same łajki potrafią swym urokiem zjednać innych zwierzęcych bohaterów tej opowieści. 

A spotkania te to znakomita okazja do lepszego poznania naszej przyrody. Najmłodsi z całą pewnością będą mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat zwierząt pól i lasów. Autorka przyjęła sympatyczna konwencję - oto nowi mieszkańcy Ciepłego Lasu - Nord i Łajma, rozmawiają ze zwierzętami, które spotykają podczas spacerów. Zdarza się i wyprawa "na grubego zwierza" zakończona zdobycie przyjaciela, także do domu, w którym mieszkają łajki, trafiają rozmaite istoty potrzebujące pomocy. Książka zatem i dostarcza ciekawych informacji, i uczy odpowiedniego traktowania naszych braci mniejszych.

Pięknie ilustrowana, wciągająca historia to znakomita pozycja i dla młodych słuchaczy, i dla czytelników już samodzielnie poznających lektury. Forma książki pozwala mieć nadzieję, że nie jest to ostatnie spotkanie z sympatycznymi pieskami. 

 

Polecamy

Katarzyna i Młodsza

 

Autor: Ewa Zgrabczyńska
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Liczba stron: 160
Format: 15,5x21,6 cm
ISBN:  978-83-240-5232-5

 

 https://s.znak.com.pl/files/contentFull/front/znak_emotikon_400.png

 

 

Komentarze