"Kasia i jej kot. Tom 3" - niezgłębione pokłady kociej energii;)

 


Coś, co zawsze przyciągnie naszą uwagę podczas scrollowania społecznościowego portalu? Koty! Psy także, rzecz jasna, ale koty ze zdwojoną siłą zaciekawiają, przykuwają nas do monitora, bawią, zachwycają i rozczulają. Są nieprzewidywalne, często nieco humorzaste, do tego sprytne i bardzo urocze. To wszystko doskonale tłumaczy popularność komiksów, które kota mają za bohatera! Garfield, Kot Simona czy Hobbes, ale też Catwoman - koty rządzą, to oczywiste!

Znów nietuzinkowy Sushi będzie miał masę niebanalnych pomysłów oraz niesamowitych przygód - inwencja autorów jest niezmierzona! Pewnie inspirują się swoimi lub znajomymi puchatymi pupilami;) Ale jako że w tytule i Kasia jest uwzględniona, zatem część perypetii ludzkich bohaterów dotyczyć będzie. Prócz dziewczynki i jej taty od poprzedniego tomu ważnymi postaciami są Samanta, partnerka taty Kasi oraz jej syn, Wojtek. Wspólne mieszkanie to konieczność pogodzenia rozmaitych przyzwyczajeń, no i odmiennego czasem spojrzenia na domowego pupila. Oczywiście wszyscy go kochają - jedni do szaleństwa, inni w nieco bardziej powściągliwy sposób, ale postępowanie z takim kotem jak Sushi dla nikogo nie jest prostą sprawą. Wiele zabawnych sytuacji z tego wyniknie, a poznawanie ich dostarczy nam mnóstwa radości. 

Poza tym ta patchworkowa rodzina będzie się docierać, szukać wspólnego języka, spędzać wspólnie czas. Znów w planach będzie wspólna podróż, ale tym razem w bardziej swojskie okolice - mianowicie na wieś, w rodzinne strony Samanty. Mieszkający tu jej brat Ksawery to stuprocentowy gospodarz - hoduje zwierzęta, uprawia ziemię, sprzedaje na targu ekologiczne warzywa z własnego gospodarstwa. Dla niektórych urlop w takim miejscu to spełnienie marzeń. Nieco inaczej - a właściwie: wprost odwrotnie - widzą to goście. Przeraża brak internetu, poranne wstawanie, obowiązki. Tu jednak pojawia się cenne przesłanie przekonujące i czytelników, że nie trzeba od razu nastawiać się negatywnie. Wieś przy bliższym poznaniu wiele zyskuje!;) 

Nowy tom przygód Kasi i jej kota to olbrzymia dawka dobrego humoru. Trafia on i do młodszych odbiorców, i do tych bardziej wiekowo zaawansowanych. Autorzy niejednokrotnie do tych pełnoletnich puszczają oko, do tego wiele sytuacji - choćby wizyta w kocim parku rozrywki - ma uniwersalne przesłanie, więc każdy odnajdzie tu znajome przeżycia. 


Polecamy 
Katarzyna i Młodsza 
"Kasia i jej kot. Tom 3"

Scenarzysta: Christophe Cazenove, Hervé Richez  
Ilustrator: Yrgane Ramon  
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 144
Format:
17x26 cm 
ISBN: 978-83-281-4947-2

 

 


 

Komentarze