"Mopsik, który chciał zostać syrenką" - uroki kanikuły:)

 


"Już za parę dni, za dni parę...";) - tak, tak: wakacje za pasem, za chwilę, tuż-tuż! Choć to jeszcze kawałek czerwca przed nami, to jesteśmy już myślami nad jeziorem, w górach, nad morzem... Zanim jednak zaczną się na dobre, smak wakacji poczujemy wraz z uroczym mopsikiem Peggy, który także korzystając z letnich, ciepłych dni i wolnego od szkoły;) wyjeżdża wraz z Chloe i jej rodziną. Dokąd? Tytuł zdradza chyba destynację;) Nad morze! 

Nowy tom przygód ucieszył wszystkim młodych fanów, bo kto poznał Peggy, ten z przyjemnością będzie poznawał kolejne jej przygody i z niecierpliwością czekał na nie!:) Autorka potrafi stworzyć sympatyczną, ciepłą opowieść, która zapada w pamięć, dostarcza mnóstwa radości, a do tego niepozbawiona jest edukacyjnego wymiaru. To oczywiście kształcenie wyważone, oddziaływanie dobrym przykładem na postawy i zachowanie małych odbiorców. 

Wakacyjne plany Chloe i jej przyjaciółek pokazują, jak ważna jest odpowiedzialna postawa wobec zwierząt, które przyjęliśmy pod nasz dach. To cenna i potrzebna lekcja, a jak dowodzą tego rozwiązania przedstawione w lekturze, w każdej sytuacji można znaleźć dobrze wyjście. Psia przyjaciółka Peggy, Księżniczka, zostanie w hotelu dla piesków, urocza króliczka Coco spędzi te dni u Ellie, od której Chloe ją dostała. Najszczęśliwsza jest Peggy, bo... zobaczy morze, wyjedzie na wakacje, będzie cały czas z Chloe, z jej rodziną... Powodów jest mnóstwo! A najważniejszy ukrywa się w tytule: Chloe marzy o spotkaniu syrenki, a jej psia pupilka zrobi wszystko, by spełnić to pragnienie. 

To budujący przekaz - staranie się ze wszystkich sił, by sprawić radość komuś, kto jest nam drogi, każe szukać rozmaitych sposobów, podejmować się karkołomnych działań, nie ustawać w wysiłkach. Będziemy jako czytelnicy mieli sporo radości czytając te przygody, ale to jednocześnie krzepiąca i wzruszająca postawa. 

Najmłodsi przekonają się, że niektóre marzenia się nie mogą spełnić. Ale i taka "alternatywna" realizacja pragnień potrafi dać mnóstwo radości, wiele niezapomnianych wrażeń. Poza tym całe wakacje to pasmo miłych chwil, a to dzięki temu, że czas spędzany jest wspólnie, że rodzina Chloe podejmuje rozmaite aktywności, są ciekawi świata, korzystają z wszelkich atrakcji.

Peggy to niezwykle energiczny piesek, który dzięki swej otwartości szybko nawiązuje przyjaźnie. Nad morzem też tak będzie, co z pewnością ucieszy wielbicieli opowieści o zwierzętach. Ten patent także jest źródłem humoru, a poza tym ten wątek zachęca do zawierania nowych znajomości. Otrzymamy też ważną lekcję dotyczącą wytrwałości, uporu w dążeniu do celu, gdy stają przed nami nowe wyzwania. 

W zapowiedziach już kolejny tom - zostanie dynią kojarzy się nam z Halloween, zatem chwilkę poczekamy na niego, ale wiemy - z doświadczenia - że te historie są tak miłą i wdzięczną lekturą, że można do nich wracać, co Młodsza ochoczo czyni. 

Polecamy

fanki Peggy:)

 

 

 "Mopsik, który chciał zostać syrenką" 

Autorka: Bella Swift
Ilustracje: Nina Jones i Artful Doodlers
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 12,3 x 19,4 cm
ISBN: 978-83-280-8447-6Komentarze