"Sisters. Nie trzeba było mnie prowokować. Tom 15" - uroki posiadania siostry:)

 


To dobrze znany problem - zieleńsza trawa u sąsiada to symbol pewnego typowego spojrzenia na świat. Wydaje się nam, że to co inne, co nie-nasze, to o wiele lepsze... To przekonanie ugruntowuje się w niezachwianą pewność, jeśli chodzi o rodzeństwo;) Ach, mieć taką siostrę jaką ma koleżanka, móc tę własną ukształtować jak figurkę z plasteliny, tchnąć w nią starannie wybrane cechy charakteru, pominąć wszystkie niepożądane zachowania... Takim marzeniom oddaje się Marine, ale nie tylko - tak energiczna osóbka wnet przechodzi do działania, zatem w nowym tomie przygód sióstr będziemy świadkami zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań kandydatki na siostrę idealną, osoby, która zastąpiłaby nieznośną Wendy;) 

Ale nie tylko pod znakiem kłótni, sporów i niesnasek przebiega życie sióstr - kto je zna, wie, że dziewczyny mają dla siebie także wiele ciepłych uczuć, choć z ich wyrażaniem miewają pewne kłopoty... W budowaniu poprawnych wzajemnych relacji pomagają przyjaciółki młodszej i starszej bohaterki, poza tym Wendy ma sympatycznego chłopaka, Maksencjusza, który zaskarbił sobie z marszu względu młodszej siostry (bo - jak oceniła - jest "normalny" w przeciwieństwie do dorosłej Wendy;)).  

 Ten tom to historyjki, które łączy letnia aura, zatem jest bardzo na czasie;) Sprawdźcie, jak się z wiekiem zmienia nasz styl korzystania z uroków kanikuły:) Dla zmęczonych rokiem szkolnym i nauką pociechą wielką będzie uświadomienie sobie, że we Francji uczniowie otrzymują sporą porcję zadań na wakacje! Jak się z nimi uporać, gdy brak chęci do takich działań? Wendy wymyśla genialny plan, dodajmy - bardzo inspirujący! 

Choć od razu wyjaśniamy - myliłby się ten, kto sądziłby, iż dziewczyny lubią tylko leniuchować i gardzą nauką... Marine odkrywa w sobie naukową pasję, przeprowadza doświadczenia, zgłębia lektury, dzieli się wyczytanymi rewelacjami - jej zapał owocuje mnóstwem rozmaitych zabawnych sytuacji:) 

A pluszaki? Czyżby Marine o nich zapomniała?! Fani serii pamiętają z pewnością, iż młodsza \z sióstr miała do pluszowych przyjaciół szczególny stosunek. I to się nie zmieniło, zatem możecie liczyć na kolejne sympatyczne scenki ten wątek przybliżające.

Tom rozpoczyna historyjka z przeszłości dotycząca dawania  prezentów przez starszą siostrę młodszej. Ten motyw będzie się przewijał jeszcze wielokrotnie i jak klamra pojawi się w zakończeniu, tym razem przeniesiemy się w przyszłość, ale będzie równie zabawnie:) Zresztą - kto zna "Sisters", ten doskonale wie, że kolejne tomy to niebagatelna porcja rozrywki, ale też krzepiące przesłanie dotyczące siły siostrzanej miłości:)

Polecamy

Katarzyna i Starsza             

 

 "Sisters. Nie trzeba było mnie prowokować. Tom 15"

Scenarzysta: William Maury, Christophe Cazenove

Ilustrator: William Maury

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 48
Format: 21,5x29 cm
ISBN: 978-83-281-5851-1

 

Komentarze