"Wybierz mnie!" - wakacyjna misja pod znakiem uczuć, przygód i humoru:)

 


Beth Garrod zsyła na swoją bohaterkę chyba wszystkie plagi: uczuciowe dramaty, towarzyska wpadka, przekorna młodsza siostra, nadopiekuńczy tata... Jednak wakacyjna propozycja Wydawnictwa YA! ma na celu umilić młodym czytelniczkom czas kanikuły, zatem wszystkie te sprawy wzięte są w cudzysłów, a humorystyczne ujęcie przygód Meg sprawia, że jest to wymarzona, niezobowiązująca lektura na letnie dni. 

Zresztą Meg nie jest pozostawiona z problemami sam na sam - ma przyjaciółkę Anitę, z którą doskonale się znają i świetnie rozumieją się. I choć w życiu Neet (jak nazywana jest Anita) nie brak poważnych problemów związanych ze zdrowiem jej mamy, to dziewczyna zawsze śpieszy z duchowym wsparciem, pociesza, mobilizuje do działania podsuwając kolejne plany czy misje;) 

Przywołane wcześniej problemy ogniskują się wokół pewnego nieszczęśliwego zdarzenia... Pierwszy pocałunek Meg był katastrofą, na dodatek - doskonale udokumentowaną, bo wypadek (jeśli ktoś trafia po fakcie do szpitala, to już chyba takimi kategoriami możemy operować;)) miał miejsce na imprezie, a telefony to nieodłączny towarzysz młodszych i starszych. 

Ta towarzyska katastrofa podkopuje pewność i tak niezbyt przebojowej Meg. Na szczęście rozpoczynają się wakacje i dziewczyna ma nadzieję, że incydent pójdzie w niepamięć... Nie wie jeszcze, że los szykuje jej mnóstwo niespodzianek - wakacje na pięknej, greckiej wyspie, do tego nie banalne plażowanie czy zwiedzanie, choć i na to czasu nie zabraknie, lecz bycie świadkiem... powstawania filmu! To tata bohaterki, specjalista od BHP - co w życiu rodzinnym bywa uciążliwe, został zatrudniony przy produkcji z udziałem prawdziwej gwiazdy, bożyszcza nastolatek, TJ-a. 

W takiej sytuacji wcześniejsze problemy bledną. Do tego pojawia się okazja, by zrealizować misję numer dwa - drugi pierwszy pocałunek!:) Działania koordynuje Anita (na razie z domu, ale dołączy do Meg), a plan, by tym razem był to ktoś wyjątkowy, ma olbrzymie szanse na realizację: wokół aż roi się od intrygujących chłopaków;) 

Beth Garrod to autorka serii "Super przypał", pełnej humoru i rozmaitych wpadek - i ten klimat towarzyszy nam także w jej najnowszej powieści. Meg ma talent do komplikowania spraw i niemal magnetycznie przyciąga rozmaite "nieszczęścia". Potrafi jednak przejść nad nimi do porządku dziennego, co jest krzepiącą lekcją dla młodych czytelniczek. Prócz rozrywki książka zmotywuje je na pewno do większej wiary w siebie. 

Młodzi ludzie czytają w tempie ekspresowym. Ba, potrafią pochłonięci książką zapomnieć o całym świecie. Zatem aby było w co wsiąknąć;). "Wybierz mnie!" oferuje nam sporą dawkę lektury: to niemal pięćset stron, więc sporo miłych chwil nam zagwarantuje.

 

Polecam

Katarzyna 

 

"Wybierz mnie!"

Autorka: Beth Garrod
Wydawnictwo: YA!

Oprawa: miękka

Liczba stron: 464

Format: 12,3x19,4 cm

ISBN: 978-83-280-7587-0

 

 

Komentarze