"Mali bogowie. Uparty Ikar. Tom 2" - mitologia źródłem radości:)

 

Z pewnością sympatyczni bohaterowie mają już spore grono wielbicieli! Mitologiczne opowieści to dla wielu ulubione lektury, a w przypadku komiksowej wersji mamy możliwość przypomnienia sobie tych historii w niebanalnej formie i spojrzenia na nie z nieco innego punktu widzenia. 

Choć bohaterami są "mali bogowie", to są oni bardzo "ludzcy" - mają wady, nie zawsze wszystko układa się po ich myśli, zdarzają się im rozmaite wypadki-wpadki. Póki co boska omnipotencja, bądź choćby jakaś niezwykła, nadzwyczajna zdolność są w sferze marzeń. Dlatego też młodzi bohaterowie wzbudzają mnóstwo ciepłych uczuć, patrzymy na nich z sympatią, nawet gdy psocą, bo czy można gniewać się na leniuszka-Taurusa, wciąż poszukującego swej życiowej drogi? Czy może nas nie rozbrajać przerażenie Heraklesa czekającymi go zadaniami? 

Znane z mitów postacie zostały przedstawione w humorystyczny sposób, zatem choć w tych opowieściach nie brak i drastycznych momentów, to komiksowa wersja autorstwa duetu Christophe Cazenove  - Philippe Larbier jest pozycją nawet dla najmłodszych czytelników. Także i te dramatyczne historie zyskały tu bardziej przyjazny, nasycony humorem wymiar. Przykładem mogą być choćby znane doskonale losy Ikara - niestrudzenie ponawia on próby wzbicia się w powietrze, a jego pomysły są coraz dziwniejsze;) 

Autorzy w nietuzinkowy sposób łącza komiksową konwencję z mitologicznymi wątkami, do tego wplatają w swoje żarty liczne współczesne odwołania, co tworzy jedyną w swoim rodzaju mieszankę wybuchową - więc wybuchy śmiechu gwarantowane! Anegdoty nawiązują do tematu fizjologii, znajdziemy tu żarty słowne i sytuacyjne, komiczne są także postacie (choćby Taurusek, którego notorycznie spotykają jakieś przygody...)

Głównym bohaterem tego tomu jest wspomniany już Ikar. Jak się okazuje, pomysłów na wzbicie się w powietrze jest... nieskończenie wiele, choć wszystkie nieco chybione... Ale pojawia się także dobry znajomy Syzyf - a bohaterowie mają różne patenty na ulżenie nieszczęśnikowi. Ci, którzy odkryli swoje powołanie, odbywają swego rodzaju staż na prawdziwego boga...;) Zabawne opowieści i pojawiające się nawiązania bawią jeszcze bardziej, gdy dobrze się w kwestiach mitologicznych orientujemy, zatem komiks w pewnym sensie także odsyła nas do źródeł. A przede wszystkim: znakomicie poprawia humor!Polecamy

Katarzyna i dziewczynki

 

 

 


"Mali bogowie. Uparty Ikar. Tom 2"

Scenarzysta: Christophe Cazenove 

Ilustrator: Philippe Larbier

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 48

Format: 21.5x29.0cm


ISBN: 
978-83-281-6080-4


 

Komentarze