"Świerszczyk" - patent na udane wakacje:)

 


"Świerszczyk" niezawodnie, od dziesiątków lat dostarcza najmłodszemu pokoleniu rozrywki, inspiracji, tematów do refleksji, zachęty do poznawania nowych rzeczy. Niegdyś ukazywał się co tydzień, dziś to miesięcznik, zatem by zapewnić małym odbiorcom odpowiednią porcję rozrywki, jest to sporej objętości czasopismo, które prócz rozwijania czytelniczych pasji za pośrednictwem tekstów autorstwa współczesnych pisarzy i poetów, stawia sobie za cel kształcenie przez zabawę, rozwijanie przydatnych umiejętności. 

Tym, co wyróżnia "Świerszczyk", jest jakość tekstów, nietuzinkowe, niebanalne zadania, urozmaicone propozycje rozrywek umysłowych. Stałe rubryki mają swoich zagorzałych fanów, którzy właśnie od nich rozpoczynają lekturę. Od dłuższego już czasu kolejne numery poświęcone są jakiemuś tematowi wiodącemu. W lipcu najmłodsi zgłębiać będą tajniki archeologii. Jeśli ulubiony tekst czy zadanie obudzi apetyt na więcej tego typu wrażeń, to można sięgnąć po polecane publikacje Wydawnictwa  Nowa Era (takie miniaturowe polecanki to pomysłowy sposób promocji i dotarcia do grona zainteresowanych).

Cena czasopisma jest atrakcyjna, a może być jeszcze przystępniejsza, jeśli zdecydujemy się na prenumeratę. Bardzo polecamy tę opcję! Zdradzę - na podstawie naszych doświadczeń, że jest to gwarancja miłego święta co miesiąc, gdy to w skrzynce pocztowej znajdujemy taką miłą niespodziankę-spodziankę;) 

"Świerszczyk" genialnie rozczytuje najmłodszych, zatem jeśli porcji tekstów, rozrywki, inspiracji będziecie potrzebowali więcej;) - sięgajcie po inne publikacje sygnowane przez sympatycznego Bajetana. Drugi numer magazynu przyrodniczego "Świerszczyk Reporter" to zaproszenie do bliższego poznania Afryki i jej zwierzęcych mieszkańców. Naszą przewodniczką będzie żyrafa i to temu właśnie gatunkowi poświęcono w nowym numerze kwartalnika najwięcej miejsca. Poznamy zwyczaje żyraf, dowiemy się, w jak przystosowały się do życia w swoim środowisku - te zwierzęta zainspirowały do przybliżenia dwóch innych tematów. Niebagatelna wysokość żyrafy i imponująca długość jej języka stały się bodźcem do zgłębienia tych tematów w kontekście naszego rośnięcia oraz wyglądu języków rozmaitych zwierząt. Odwiedzimy też i nasz rodzimy las - zatem dla lubiących przyrodę młodych odbiorców magazyn oferuje wiele miłych chwil przy lekturze. Wiedza, ekologiczna inspiracja, by oszczędzać wodę, ale też wiele rozmaitych zadań - to właśnie znajdziemy w "Świerszczyku Reporterze". Krzyżówki, łamigłówki, wyszukiwanki, gra planszowa (najmłodsi mogą poćwiczyć wycinanie, co w kontekście przygotowań do wspólnej rozgrywki będzie przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem) - pomysłów na miłe spędzenie czasu mają autorzy wiele. Do tego wabikiem są konkursy - twórcze, więc to kolejny patent na zajęcie wolnych chwil w nieco inny sposób. 

Miłośnikom łamania głowy polecamy kwartalnik "Świerszczyk. Krzyżówki i łamigłówki". Zgodnie z tytułem w środku znajdujemy solidną porcję takich rozrywek umysłowych. Krzyżówki obrazkowe, labirynty, wykreślanki i rebusy urozmaicą letnie dni, będą okazją do ćwiczenia umiejętności pisania, by nie było problemów z powrotem do szkolnej rzeczywistości;) To żartobliwie przywołana zaleta, ale taką istotną i niezaprzeczalną jest wzbogacanie słownictwa - kolejne krzyżówki mają wspólny mianownik, a nowe słówka od razu poparte wizualną realizacją na pewno łatwiej zapadną w pamięć. Tradycyjnie też - tak jak w innych czasopismach sygnowanych przez Nową Erę - w środku numeru znajdziemy grę. Sprawdzi się ona doskonale w wakacyjnych realiach, bo wystarczy kostka, dowolne pionki - choćby z kamyków - i już możemy dać się porwać morskiej przygodzie!

Na upał, nudę, wolne chwile,

Kup do przygody bilet!

Kup bilet do rozrywki świata -

ze "Świerszczykiem" spędź kawałek lata!:)

Polecamy

Katarzyna i Młodsza
 

"Świerszczyk"


"Świerszczyk Reporter"  

 "Świerszczyk. Krzyżówki i łamigłówki" 

 

 

https://swierszczyk.pl/static/images/logo-swier.png

 Komentarze