AMEET - nauka w najprzyjemniejszej formie:)

 

 

Czy włączył się już u Was tryb oczekiwania na początek roku szkolnego? My czekamy, bo jednak ten ostatni był tak dziwny, bardzo domowy, więc tęskni się za koleżankami, za ulubionymi nauczycielami, za wspólnymi wyjściami (oby były znowu możliwe...) Wrzesień to też czas powrotu do przedszkoli, które latem były puste - lub niemal puste. Starszacy pewnie z rozrzewnieniem wspominają zakupy tuż przed rokiem szkolnym: chińskie piórniki z klapką na magnes, pachnące gumki, plastelinę wytłaczaną w ozdobny wzorek, aż żal było go niszczyć i używać;) No i książki! Podręczniki, które nierzadko przeglądało się od deski do deski, bo każda nowa pozycja - coś do czytania! - bardzo cieszyła. 

Nie da się ukryć, że samo słowo "nauka" na niektóre młode osóbki działa zniechęcająco...;) Jak się nie chce tych żmudnych szlaczków kreślić, cyzelować kształtów literek, a wcześniej jeszcze - poznawać ich wszystkich... Wystarczy wspomnieć o zadanych ćwiczeniach, pracy domowej czy konieczności przygotowania czytanki - i zaczynają się najwymyślniejsze wykręty. Nagle boli wszystko, gigantyczna niemoc dopada znienacka i wręcz obezwładnia, pojawia się olbrzymi głód i wielka senność. a wymaganie czegokolwiek to ewidentny objaw braku serca! Jak walczyć z tą niemocą? Czy zdobywanie wiedzy może być przyjemne? 

Może - to oczywiste! Świadczą o tym nietuzinkowe metody stosowane przez nauczycieli - projekty, metody wizualne, praca w grupach, uczenie się przez działanie, włączanie technologii informatycznej do zajęć - to wszystko trafne działania. Na pewno lepsze efekty da przeprowadzenie eksperymentu niż przeczytanie o nim, ale w wielu przypadkach bez książek - ani rusz! Zresztą przyznajmy sami - czytanie to cenna umiejętność, dobrze jest to przećwiczyć, wycyzelować. Ciekawe teksty - te najprostsze - to trampolina do pokochania lektur, odkrycia dla siebie świata książek, pasjonujących opowieści, magii rozmaitych gatunków literackich. Takie analogowe czytanie to znakomita odskocznia od świata wirtualnego, od gier, filmików, internetu...

A dziś, gdy książki zachwycają, są tak pomysłowe i starannie opracowane zdobywanie wiedzy staje się wielką przygodą i przyjemnością! Od lat w świat nauki prowadzą najmłodszych książki Wydawnictwa AMEET. To publikacje przyciągające uwagę młodych odbiorców i to od pierwszego spojrzenia. Można chyba zaryzykować tezę, że wszystkie dzieci lubią się bawić i uwielbiają bajki - i właśnie to znajdziemy w książkach Wydawnictwa AMEET!

Bajki - te najulubieńsze, wytwórni Disneya, to niezapomniane historie, które ogląda się po wielokroć z niesłabnącym zainteresowaniem. Sympatyczni bohaterowie, intrygujące przygody, cenne przesłanie - każdy znajdzie coś dla siebie. Ba - to produkcje, które lubią tez i dorośli. Jeśli zatem te przemiłe postacie wkroczą na karty książek edukacyjnych, zaproponują rozmaite zadania, to odmówić nie sposób!;) 

Tym bardziej, że są to zadania tak różne, tak ciekawe, pomysłowe i wciągające, że po prostu miło się do nich zasiada, a sama nauka staje się zabawą. Naszą uwagę zwróciły nowe publikacje: elementarze "Przygoda z Czytaniem" oraz "Elementarz matematyczny"/ To pozycje nietuzinkowe, klarownie przedstawione treści uzupełnione zostały o ćwiczenia, a dodatkowo nowe treści są dzięki niebanalnym zadaniom utrwalone i dobrze przyswojone. 

"Disney uczy. Elementarz matematyczny" przybliża mnóstwo matematycznych zagadnień. To nie tylko nauka liczb - które nota bene są wszędzie - mierzenie, ważenie, określanie czasu, czyli znajomość zegara, kalendarza, płacenie - czyli monety, banknoty, ceny, cyfry rzymskie, oś liczbowa, a nawet ułamki - na stronach tej książki kolejne zagadnienia łączą się, uzupełniają, matematyka okazuje się tak bliska młodemu odbiorcy - i taka ciekawa, a do tego prosta! Naprawdę nietrudno pokochać królową nauk, gdy się ma wsparcie w postaci takiej publikacji. Żeby nie być gołosłowną: poznając figury młody odbiorca-użytkownik tej książki uczy się je odnajdywać na ilustracji i tworzyć z przedmiotów dostępnych pod ręką, autorzy zwracają uwagę na obecność takich figur wokół nas, jest lekcja rysowania, mnóstwo zadań-zabaw, więc kształtowana jest spostrzegawczość, mała motoryka, logiczne myślenie. Kto połknie matematycznego bakcyla, może sięgnąć po ćwiczenia, a w nich - to co najmłodsi lubią najbardziej: rysowanie, zadania-łamigłówki, mnóstwo naklejek ("Disney Uczy. Zeszyt ćwiczeń. Liczby"). 

Świetnym uzupełnieniem serii "Przygoda z Czytaniem" jest elementarz dopasowany idealnie do zainteresowań i świata współczesnych młodych odbiorców. Na pewno kultowy podręcznik Falskiego czy wspominane z wielkim sentymentem "Litery" są ciekawymi pozycjami, ale obecni kilkulatkowie chyba chętniej zagłębią się w opowieści o ulubionych bohaterach, a takie właśnie znalazły się w tym elementarzu. To także codzienne życie, chwile szczególne i odświętne, ale pokazane z perspektywy postaci Disneya. Zaznajomienie z drukowaną i pisaną wersją liter, pokazanie ich w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, wyrazy zapisane w całości, ale też z podziałem na głoski i sylaby - pomyślano o wszystkim, także w kwestii rozmaitych form tekstów. Znajdziemy tu krótkie opowiadania, rymowanki, dzieci poznają formę listu czy poradnika, a wszystkim towarzyszą kolorowe ilustracje. Co ważne - przeglądając książkę nie mamy wrażenia przesytu, zmęczenia mnogością detali, pomysłów. Jest kolorowo, ale nie pstrokato, stały układ pozwala efektywnie korzystać z tej publikacji. 

I znów - jeśli nie tylko czytanie, ale i pisanie chcemy poćwiczyć - warto sięgnąć po inne publikacje Wydawnictwa AMEET. "Kraina lodu II. Szlaczki i Literki" to jedna z tych pozycji, które spodobają się i dziewczynkom, i chłopcom. Zadania nawiązują do treści filmu, są pomysłowe, sprzyjają ćwiczeniu cech ważnych w stawianiu pierwszych kroków w nauce pisania, czytania, liczenia.

To tylko kilka z szerokiej gamy publikacji Wydawnictwa AMEET, które przygotowane zostały dla najmłodszych - przedszkolaków i uczniów klas początkowych. Ćwiczenia i książki, zadania, zabawy, ciekawe lektury - mnóstwo świetnych publikacji, które kuszą i formą, i treścią. A teraz także jeszcze korzystniejszą ceną! Podobnie jak w minionych latach oferta Wydawnictwa AMEET dostępna w sklepach Empik jest teraz w promocyjnych cenach: książki są co najmniej 25% tańsze, są i większe rabaty. Promocja już obowiązuje, więc można zaopatrzyć się w wybrane książki (gorąco polecamy oba elementarze!) i takiej miłej formie uczyć się nowych i potrzebnych wiadomości i umiejętności.


Polecam

Katarzyna

 

 

"Disney Uczy. Elementarz matematyczny"
"Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Elementarz"
 
"Disney Uczy. Zeszyt ćwiczeń. Liczby"
 
"Kraina lodu II. Szlaczki i Literki"
 
 
Wydawnictwo AMEET  

 
  http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png 
 

Komentarze