"Baletnice. Mała buntowniczka" - niełatwe poszukiwanie siebie...

 


Wakacje powoli dobiegają końca, zatem szkolne klimaty jak najbardziej na czasie! Bohaterowie serii "Baletnice" także wracają do szkolnych ławek, ale przede wszystkim - do ćwiczeń, treningów, doskonalenia swoich umiejętności. Ich powrót ma miejsce po świątecznej przerwie bożonarodzeniowej, poza tym wiąże się z rozstaniem z bliskimi, gdyż uczniowie mieszkają w internacie. Nic zatem dziwnego, że najmłodsi myślami nieco nieobecni, a gdy dodać do tego pewną dozę awanturniczości, żyłkę poszukiwacza przygód - wówczas kłopoty gotowe!

W tarapaty wpada najmłodsza członkini paczki przyjaciół. Dziewięcioletnia Zoya ma wielki talent i dorównujące mu poczucie humoru. Jednak jej żarty nie zawsze i nie wszystkim się podobają. Dziewczynka pakuje się w kłopoty, czasami wręcz nie może opanować buzujących w środku emocji, co doprowadza do konfliktu...

Kolejny tom przygód uczniów szkoły baletowej to okazja do przyjrzenia się życiu młodych adeptów sztuki tanecznej. Poznajemy tez kulisy samodzielności, dowiadujemy się, jak wygląda codzienność, jak mieszka się w internacie. To też sposobność poznania kolejnego arcydzieła sztuki baletowej - "Paquity". 

Jednak równie ważny temat - i do tego uniwersalny, bo dotyczący każdego młodego czytelnika - to odnalezienie swego miejsca w grupie. Dzięki przedstawieniu trudnych chwil w życiu Zoi autorka uświadamia odbiorcom, że nasze emocje musimy umieć trzymać na wodzy. Ważna jest nasza ekspresja, możliwość zachowania swej odrębności, unikalności, ale są chwile, gdy wzgląd na innych oraz myślenie perspektywiczne powinny być wzięte pod uwagę. 

Budujący obraz przyjaźni, lojalności, wzajemnego wsparcia, a także spektakularna przemiana Zoi to inspirujące elementy tej wciągającej opowieści. Łatwo jej nie odłożycie, zatem to lektura nie na długo - na pociechę wydawnictwo ma wspaniałą wiadomość: kolejny, piąty tom - "Wschodząca gwiazda" - ukaże się już na początku września!

Polecam

Katarzyna

 


 

 

 

"Baletnice. Mała buntowniczka" 

Autorka: Elisabeth Barféty

Ilustratorka: Magalie Foutrier
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: Znak emotikon
Format: 14x20,5 cm

 ISBN: 978-83-240-7528-7

 

 

 https://s.znak.com.pl/files/contentFull/front/znak_emotikon_400.png

 

 

Komentarze