"Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem" - latającym dywanem w magiczne nieznane!

 


Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to po prostu kolejna ładna książka o jakichś miejscach w rozmaitych zakątkach kuli ziemskiej. Czy warto zatem po nią sięgać, skory tyle publikacji o charakterze podróżniczo-krajoznawczym jest na rynku - i pewnie na Waszych półkach? Jak najbardziej! Nie wahajcie się ani chwili - ale zanim popędzicie do księgarni, przeczytajcie słówko od nas. I utwierdźcie się w przekonaniu, że naprawdę warto wzbogacić swój księgozbiór o "Zakazane miejsca na świecie"! 

Powód, który widać od razu, to uroda tej pozycji. Tak piękne ilustracje jak ta na okładce wypełniają osiemdziesiąt stron tej książki. Otwieramy ją, widzimy zachwycającą wyklejkę, wertujemy dalej i przenosimy się do magicznego świata wykreowanego przez Whooli Chen. Autorka łączy realizm z baśniowością, barwne krajobrazy zamieszkaną są przez rozmaite zwierzęta, bogactwo fauny i flory zobrazowanej na ilustracjach daje niepowtarzalne wrażenie. Jej pracę wręcz tętnią życiem, są sposobem na przekazanie wiedzy, a jednocześnie ucztą dla oczu (A może już znacie/macie prace Whooli Chen? Niedawno ubrania ozdobione jej rysunkami można było nabyć w sieci H&M;)). 

Powód, który można wyczytać w tytule to słowo określające przedstawione miejsca: są one "zakazane", zatem mniej oczywiste, niedostępne, często na tyle nieznane, że nie uświadamialiśmy sobie faktu ich istnienia. Za tym określeniem kryją się rozmaite treści - odwiedzimy więc miejsca, do których wstęp jest wzbroniony ze względu na niebezpieczeństwa, są lokalizacje omijane z powodu złej sławy, ale też rezerwaty przyrody, miejsca niedostępne lub takie, do których nieliczni mogą wejść - z rozmaitych powodów - lub legendarne, których usytuowanie nie jest znane...

Niezwykle ciekawa jest już sama lista zakątków, które wspólnie odwiedzimy. Dodatkowy walor tej pozycji to pomysł na przybliżenie tych miejsc. Otóż autor zaprasza nas na wyprawę... latającym dywanem!!! Taki magiczny środek lokomocji może dotrzeć wszędzie, więc bez przeszkód przenosimy się tam, gdzie chcemy, penetrujemy niedostępne zakamarki, nawet zanurzamy się w podwodne głębiny. 

Do tego do książka dla każdego - wielbicieli sztuki zachwycie opowieść o jaskini Lascaux, przyrodników ucieszą odwiedziny na wyspie węży lub wyspie Surtsey, pasjonaci historii zagłębią się z przyjemnością w opowieści o Czyngis-Chanie czy terakotowej armii cesarza Shi Huangdi, wielbicielom tajemnic polecamy wizytę w Strefie 51 czy w tajnych archiwach Watykanu. A tak naprawdę każda z tych podróży zaintryguje wszystkich czytelników.

Intrygujące wiadomości, rozbudzenie zainteresowania bogactwem i różnorodnością świata, mnóstwo zachwytów i sporą porcję wiedzy - to właśnie oferuje nam picturebook "Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem". Dajcie się zaprosić na taką niezwykłą wyprawę!

Polecamy

Katarzyna i Młodsza

 

"Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem"

Autor: Patrick Makin

Ilustrator: Whooli Chen

Wydawnictwo: Znak emotikon

Oprawa: twarda

Liczba stron: 80

Format: 24x30 cm

ISBN: 978-83-240-7520-1


 https://s.znak.com.pl/files/contentFull/front/znak_emotikon_400.png

 

Komentarze