"Komiksy są super! Fibi i Jednorożec. Magiczna burza. Tom 6" - Marigold śpieszy na ratunek

 

 


Gdy rok szkolny ruszył z kopyta i smuci czekanie na kolejne wakacje, promyczkiem nadziei są święta. Lada moment i będą, być może białe;), a potem - ferie, śnieg, zimowe aktywności i zabawy. Przesympatyczna perspektywa, a w klimat tego oczekiwania wprowadzają nas Fibi i jej urocza, magiczna towarzyszka, jednorożec płci żeńskiej o imieniu Marigold. U nich też zimno, śnieżnie, choć i nieco przerażająco: lodowa burza paraliżuje miasto, dzieje się coś niezwykłego...

Wiele osób ucieszyłoby się, gdyby znów zawieszone zostały zajęcia w szkołach, zatem pewnie zdziwi ich niezadowolenie Fibi z tej przymusowej przerwy. Dziwna pogoda nie pozwala myśleć o czym innym - niepokoi, intryguje i mobilizuje do działania. Zatem obie bohaterki przystępują do akcji - nie spoczną póki nie dowiedzą się, cóż takiego się dzieje!

Co ciekawe, zyskają niespodziewanych sojuszników. Zrealizować plan pomoże... Dakota! I to wraz z bardzo wygadanymi goblinami, które od pewnego czasu zawsze towarzyszą zarozumiałej nie-koleżance Fibi. 

Czas nagli, bo pogodowa anomalia spowodowała zniknięcie magii, co ma niekorzystny wypływ na działanie tarczy banalności ukrywającej Marigold. Nie wszyscy napotykani śmiertelnicy są gotowi na tak zaskakujące spotkanie - w biały dzień, ni z tego, ni z owego ulicą spaceruje... jednorożec!

Przywrócenie magicznej równowagi to sprawa niecierpiąca zwłoki, przyda się każda para rąk i każda mądra głowa (a nawet - ta przede wszystkim!). Problemy wiążące się z wyładowaniami atmosferycznymi powodują, że do grupy ratowniczej dołącza poproszony o pomoc Maks, specjalista od elektryczności. 

Skrzący się dowcipem komiks zaskoczy wiernych fanów przyzwyczajonych do niedługich, jedno- lub dwustronicowych historyjek (rzadko nieco dłuższe się zdarzały do tej pory). Sięgając po "Magiczną burzę" nie oczekujcie takich miniporcji - ba, możecie wynegocjować z mamą, że zrobicie coś ważnego, gdy skończycie czytać tę historyjkę, a po otrzymaniu przyzwolenia, cieszyć się z tej długiej, rozbudowanej, wielowątkowej opowieści. 

Jak zwykle specyficzny humor sprawi, że i Wasz nastrój - nawet ten bardzo ponury, ulegnie poprawie. Zaskoczy nas niezwykła legenda, nowy, intrygujący magiczny bohater, rozmaite koncepcje pojmowania czasu. Nie brak i przesłania przemyconego pod płaszczykiem portretowania relacji sympatycznej dziewczynki i jej bardzo pewnej siebie przyjaciółki. Zobaczymy, jak się zawiera przyjaźń, jak ją pielęgnuje, dostaniemy też instruktaż, jak traktować te mniej sympatyczne i nieco zarozumiałe osóbki...

Skrząca się humorem, zaskakująca i mądra rozrywka - polecamy!

Katarzyna i Młodsza

 

 

 

"Komiksy są super! Fibi i Jednorożec. Magiczna burza. Tom 6"

Autor, ilustrator: Dana Simpson
Wydawnictwo: Harper Kids
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 160
Format: 14,8x21 cm
ISBN:  978-832-81-4954-0

 

 

 

 

Komentarze