"Pozytywka. Sekret Cypriana. Tom 2" - na kłopoty... Nola!

 


Kolejne zaproszenie do świata Pandorii przyszło bardzo szybko - i podejrzewam, że podobnie jak Nola, nie mogliście się doczekać możliwości odwiedzin w niezwykłym świecie tak różnym od naszego! Za sprawą magicznej pozytywki ośmioletnia rezolutna i odważna dziewczynka trafia do magicznego uniwersum - sama się zmniejsza, ale dokonuje naprawdę wielkich czynów. 

Poprzednim razem poznała Matyldę, zaprzyjaźniła się z sympatycznym rodzeństwem, więc chce ponownie się z nimi zobaczyć, ale ma jeszcze inne plany - pragnie dowiedzieć się więcej o Pandorii, zobaczyć kolejny jej fragment - i niepodziewanie to pragnienie ziszcza się, choć jak to bywa z marzeniami: czasami ich realizacja nie jest taka, jakiej byśmy oczekiwali...

Nola zawitała do Pandorii w dniu wyjątkowego święta, na ulicach jest tłoczno, podekscytowanie, tłok, gwar - to wszystko daje pole do dokładniejszych obserwacji. W tym tyglu, jakim na pozór wydaje się być ta niezwykła kraina, dziewczynka mimo wszystko wyróżnia się, budzi zainteresowanie, więc konieczny jest kamuflaż...

W sukurs przychodzi Anton, przyjaciel Matyldy, który znał także mamę Noli, Annę. Jest on specjalistą od ziół, a i rośliny w tej niezwykłej krainie są wyjątkowe. Intrygujący fragment opisujący odwiedziny w szklarni towarzyszy jednak pewnemu niepokojącemu odkryciu: część roślin znikła, a ich moc jest tak wielka, że w nieodpowiednich rękach może być wręcz groźna!

I tu pojawia się tytułowy Cyprian, syn Antona. Jaki sekret kryje się za znikaniem magicznych roślin? Co zrobić, gdy ma się przeciwko sobie grupę wrogich osobników? Opowieść intryguje, zaciekawia, ale i ma też przesłanie ważne dla młodych czytelników.  Jak ważna jest przyjaźń, czy ryzykanctwo zawsze się opłaca? Działać zbiorowo czy w pojedynkę? Wiele istotnych tematów i trafnych wskazówek zyskujemy poznając nowy tom "Pozytywki".

Frapującej historii towarzyszą ciekawe ilustracje: barwny świat Pandorii zachwyca różnorodnością, zaskakuje odmiennością, zatem bądźcie pewni, że Nola nie raz jeszcze tam powróci! Kolejny tom - "Tajemnice z przeszłości" już w przygotowaniu!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza"Pozytywka. Sekret Cypriana. Tom 2"

 Autor: Carbone

Ilustrator: Gijé

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 56   

Liczba stron: 21,6x28,5 cm

ISBN: 978-83-2814-965-6

 

Komentarze