"100 faktów. Koty" - vademecum nie tylko dla kociarzy

 Nasze dwa domowe puchate szczęścia dostarczają nam pola do obserwacji (i zadziwień;)), ale też mnóstwa zagwozdek. Tajemnicza i przebogata kocia natura jest wdzięcznym tematem do analizy, więc posiadaczom mruczków, marzącym o takim pupilu i tym, którzy jeszcze o tym nie wiedzą, że kot jest im do życia niezbędny, polecamy tę ciekawą i przystępnie napisaną książkę. 

"Sto faktów. Koty" to kolejna po "100 faktów. Ciało człowieka" pozycja przybliżająca w rzeczowy sposób wiedzę, która jest wręcz niezbędna. Nietrudno zaadoptować kotka - na forach i innych stronach znajdziemy wiele ogłoszeń o czworonogach szukających domu. Ale gdy już to mruczące maleństwo powiększy liczebność  naszej rodziny (bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że to kolejny członek tejże!), zaczynają czasem pojawiać się problemy rozmaitej natury, bywa że trudności sprawia aklimatyzacja, niepokoi nas zachowanie naszego pupila, nie do końca wiemy, jak się z nim bawić, czym i jak często karmić, kiedy konsultować się z lekarzem. 

Małgorzata Biegańska-Hendryk, autorka tego ciekawego poradnika, rozwiewa nasze wątpliwości, daje praktyczne wskazówki, pomaga radzić sobie z tymi problemami dnia powszedniego, które nie wymagają pomocy specjalisty - choć i na ten temat cenne uwagi znajdziemy w książce, więc najmłodsi opiekunowie otrzymają dzięki lekturze sporą porcję wiedzy. 

Nie tylko te praktyczne kwestie są tematem tytułowych faktów. Autorka pokusiła się o odmalowanie roli kotów w naszym życiu - niegdyś, na przestrzeni dziejów i obecnie, przywołała rozmaite kocie osobistości - te żyjące naprawdę oraz szerokie grono bohaterów rozmaitych tekstów kultury (w tym Garfielda, kota Simona czy rodzimego Filemona). 

Jako że autorka jest Polką, zatem to książka dostosowana do rodzimego odbiorcy, z realiami nam bliskimi. Kolejny aspekt zachęcający do lektury to przepiękna warstwa wizualna. Twarda okładka z pięknym kocim portretem kryje mnóstwo wizerunków kotów przeróżnych ras i tych nierasowych, do tego urocza wyklejka i sympatyczny element dekoracyjny w postaci spacerującego po linie czarnego kota (widać go na wszystkich zdjęciach poniżej). 

Same zachwyty - czy nie ma żadnych minusów? Jest jeden, teoretycznie ważny, a w praktyce można go wręcz przekuć w zaletę. W książce nie znajdziemy spisu treści czy indeksu, zajmowałby niewątpliwie sporo miejsca, a tak zostało ono wykorzystane na porcję ciekawych wiadomości i pięknych zdjęć. Do tego jeśli poszukujemy konkretnej wiadomości, to możemy przy okazji jej szukania poczytać inne fakty o kotach i popodziwiać te piękne zwierzęta ukazane na fotografiach. 

Zatem czytajcie i nich brać wielbicieli kotów rośnie w siłę!:)

Polecamy
Katarzyna i Młodsza


"100 faktów. Koty" 

Autorka:  Małgorzata Biegańska-Hendryk
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Format: 21 x 29,5 cm
ISBN: 978-83-280-8450-6
 


Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)