"Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie" - wielki krok w świat smaków

 


Ach, nowe smaki, kuszące aromatem potrawy, intrygujące niezwykłymi kształtami owoce, mnogość przypraw, ziół, możliwości, by nasza kuchnia stała się prawdziwie światowa! Nie jest to proste w sytuacji, gdy do stołu zasiadają najmłodsi... Rzadko która pociecha z entuzjazmem wita nowe, egzotyczne danie na stole. Raczej jakakolwiek zmiana, a nawet próby przemycenia czegokolwiek nowego w dobrze znanej potrawie zostają głośno oprotestowane, rozpoczyna się strajk głodowy połączony z dramatyczną ucieczką od tych okropnych nowinek...;) 

Ale jak wiadomo: kropla drąży kamień nie siłą, lecz częstym padaniem - zatem trzeba próbować! Warto podsuwać nowe produkty czy dania, zachęcać do spróbowania, w niebanalny sposób zaserwować tę nowinkę. Wabikiem będą wspólne zakupy, przygotowanie razem potrawy, a także ciekawe lektury w pomysłowy sposób rozbudzające apetyt na nowe smaki.

Taką właśnie książką jest "Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie" - to okazała pozycja pełna ilustracji, które pobudzi nasz apetyt, zaciekawia, poszerza wiedzę i zachęca do kulinarnych eksperymentów. Na kolejnych stronach widzimy produkty lub potrawy należące do określonej grupy. Zaczynamy klasycznie - od śniadania, a potem otwiera się paleta rozmaitych kulinarnych doznań: pyszne słodycze, rozmaite owoce, przeróżne warzywa, delikatesy - czyli wędliny i sery. Odwiedzimy rozmaite renomowane kuchnie - włoską, hiszpańską, indyjską, chińską, japońską...

A co powiecie na wizytę w restauracji, kawiarni? Chcielibyście poznać świąteczne potrawy z różnych zakątków kuli ziemskiej? A desery? Chyba już czujecie wzmożony apetyt, zatem wyobrażacie sobie, jak działa na oglądających ta książka...;) Przyjemnością jest zagłębianie się w te treści, gdyż dania są apetycznie, opisy jasno kierują nas, gdy zachcemy poszukać więcej wiadomości na dany temat, a bogactwo smaków zapewnia, że nabierzemy apetytu na rozmaite potrawy. 

Książka pokaże nam bogactwo kuchni, mnogość możliwości zjedzenia "czegoś pysznego". To lektura na długo - będzie po wielokroć oglądana, zatem plusem jest solidna okładka, szycie, a korzystanie z tego kompendium ułatwia indeks. Nam się bardzo spodobała - podobnie jak kultowe już "Pierwsze encyklopedie" Wydawnictwa Wilga. Choć tu raczej oglądamy niż czytamy, to jest to równie ciekawa pozycja, w inny sposób, ale także przekazuje nam wiedzę.
 
Polecam
Katarzyna 


"Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie"

Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 24 x 29cm
ISBN: 978-83-280-7641-9
 

Komentarze