"Komiksy paragrafowe. Łowczyni potworów" - zatriumfować nad złem, pobiegać po kartkach...;)

 Komiksy paragrafowe to ulubiona lektura Młodszej. Przeczytała już niemal wszystko, co Wydawnictwo FoxGames proponuje miłośnikom takich rozgrywek - czeka tylko na "Porwanie" zamówione w bibliotecznej rezerwacji jeszcze w ubiegłym roku, choć sugerowany wiek to +16, ale póki co czekamy, więc może i czytelniczka dorośnie;)

W moim przypadku to debiut czytelniczy i wiem już, że będę nadrabiać lekturowe braki w tej materii, gdyż są to propozycje tak ciekawe, zaskakujące, motywujące do rozruszania szarych komórek, że zdecydowanie warto po nie sięgnąć! 

Nasza "wyrobiona" czytelniczka komiksów paragrafowych zwróciła uwagę fakt, że nie można wybrać sobie bohatera. To z pewnością miły aspekty grania, ale z drugiej strony postać, w którą się wcielamy, jest tak charakterna;), nietuzinkowa i oryginalna, że nie ma co narzekać. Amira to tytułowa łowczyni potworów... na dorobku;) Potrzebuje pieniędzy, zatem podejmuje się karkołomnych zadań polegających na schwytaniu/unieszkodliwieniu niezbyt sympatycznych przeciwników. 

W jej świecie wszystkie chwyty są dozwolone, zatem przygotujcie się na niemałą dawkę emocji. Do grona niebezpiecznych istot, które ma pokonać, należą: wampir, wilkołak, mandragory... Przeciwnicy ukrywają się, uciekają, ale też nie stronią od starć i walki wręcz, a jako że dysponują rozmaitymi mocami, to i sama bohaterka uciekać się musi do używania rozmaitych "ulepszeń". Coś za coś - takie wspomagacze kosztują, a wydawanie pieniędzy choć miłe, w tej rozgrywce bywa podwójnie kosztowne... 

Nasza misja wiedzie nas do czterech miejsc i poprzez 211 lokalizacji. Będziemy przeskakiwać z początku na koniec, wracać w te same miejsca, dokonywać niełatwych wyborów - co dalej?!? Lekturę zaczynamy także nie do końca tradycyjnie, bo na wyklejce znajdziemy instrukcję, kartę bohatera do dokumentowania naszych poczynań, a potem to już z górki;) - pędzimy do sklepu, kupujemy co nieco i rzucamy się w wir walki!

W kolejnych miejscach znajdujemy informację, gdzie się teraz mamy udać. Czasem wyboru nie mamy, niekiedy do dyspozycji mamy dwie lub trzy opcje, niekiedy zależne do tego, jakie decyzje wcześniej powzięliśmy. Wszystkie te przygody są emocjonujące, ciekawe, trzymają w napięciu i niesamowicie wciągają. Nie da się chyba - nam się nie udało, mojej uczennicy, której pożyczyłam książkę, także nie - odłożyć walki na później. Ta misja musi być skończona!!!

Co więcej - na końcu czeka nas ocena. Będziemy zdawać relację z wyniku działań, z naszych wyborów podczas drogi do celu, pochwalimy się finansowym wynikiem i umiejętnościami taktycznymi. Za wszystkie te aspekty będziemy punktować, czasem niestety ujemnie... A wynik niejedną osobę zmobilizuje do podjęcia się tej akcji jeszcze raz! (Mój nie był spektakularny, ale zabawa zrekompensowała wszystko;)). 

Polecamy!!!
Katarzyna i Młodsza


"Łowczyni potworów"

Autor: Skarn 

Ilustracje: Tom
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Format: 14,2 x 20,2 cm
ISBN: 978-83-280-8628-9
 

Komentarze