"Mopsik, który chciał zostać dynią" - przezwyciężyć strach i dobrze się bawić!

 To już piąty tom serii o mopsiku, zatem Peggy na dobre podbiła nasze serca. Uwielbiamy ją za optymizm, energię, niesamowite i czasem zwariowane pomysły, specyficzny "psi" sposób patrzenia na świat;) Jest urocza i tak kocha swoją mała panią, że zrobi dla niej wszystko! 

Tytuł i ilustracja na okładce jednoznacznie dają nam wskazówkę, że to idealna lektura na teraz;) Halloween się zbliża, więc w kawiarni prowadzonej przez mamę Chloe pojawia się mnóstwo świątecznych pyszności i adekwatnych dekoracji. Pada też pomysł, by urządzić klimatyczną imprezę ostatniego dnia października. Niemal wszyscy się cieszą - "niemal", bo Peggy nie przepada za strasznymi kostiumami, przerażą ją otoczka tego święta, ma poza tym skłonność, by interpretować wszystko w pesymistyczny sposób, z nutką (albo i nawet sporą nutą czy nawet akordem;)) czarnowidztwa. 

Na kartach najnowszego tomu opowiadającego o przygodach mopsiczki Peggy przedstawione zostały wydarzenia, które w rozmaity sposób nawiązują do koncepcji październikowego święta. To wprost wymarzony czas dla tych, którzy się nie boją lub dla tych, którzy bać się uwielbiają. Mała pupilka Chloe nie należy ani do jednych, ani do drugich i w taki dzień najchętniej nie wystawiłaby nosa na zewnątrz. 

Ale przerażać przecież mogą nie tylko duchy: na co dzień borykamy się z sytuacjami, które powodują szybsze bicie serca czy drżenie rąk. Boimy się odezwać do nieznajomej osoby, zgłosić nauczycielowi problem czy niewłaściwe zachowanie kogoś z klasy, obawiamy się trudnych zdań, które czasem nas przerastają, przeraża nas perspektywa nocnego spaceru, a czasem nasze lęki są irracjonalne: boimy się zjaw, potworów, duchów, które miałby czyhać gdzieś na nas. 

Lęki bywają różne, ale wspólne jest to, że wszystkie utrudniają nam życie. Niełatwo je pokonać, ale też nie jest to niemożliwe. Przykład bohaterów najnowszego tomu przygód Peggy autorstwa Belli Swift pokazuje, że nigdy nie należy się poddawać. Warto walczyć z naszymi strachami, a zapanowanie nad nimi da nam wiele satysfakcji. Zagramy też na nosie tym, którzy lubią dokuczać i prowokować, straszą i podpuszczają, by cieszyć się z czyichś obaw. Taki właśnie jest Tygrys, mieszkający nieopodal kot. Wprawdzie mamy trochę żalu, że koty są tu raczej mało sympatycznie przedstawione, ale samo przesłanie doceniamy. 

Sięgnijcie koniecznie po tę książkę właśnie teraz - znajdziecie tu mnóstwo inspiracji, jak przygotować taką imprezę, jakie przysmaki, stroje i dekoracje będą pasowały do Halloween, no i oczywiście lektura dostarczy i przyjemności, i krzepiącej lekcji dotyczącej walki z rozmaitymi obawami.

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

"Mopsik, który chciał zostać dynią" 

Autorka: Bella Swift
Ilustracje: Nina Jones i Artful Doodlers
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 12,3 x 19,4 cm
ISBN: 978-83-280-8754-5
Komentarze