"Świerszczyk Reporter" - na antypody, w świat przyrody, po przygody!

 


Poznawanie świata przyrody z Bajetanem to po prostu dzika przyjemność! Kolejny numer czasopisma "Świerszczyk Reporter" zaprasza nas w nie lada podróż, bo wybierzemy się do ojczyzny koali. Te egzotyczne strony mało kto ma okazję zobaczyć na własne oczy. Dlatego spotkanie z niezwykłymi zwierzętami tam żyjącymi z pewnością wielu zaskoczy, dostarczy mnóstwa intrygujących wiadomości. 
 

Wywiad z mamą koalą to pełen ciekawostek wstęp do dalszego poznawania świata fauny Australii. Diabły tasmańskie, wombaty, kangury - w tym także drzewiaki i skalniaki, emu, dingo, kolczatka czy dziobak - kolejne zwierzęce portrety to nowa porcja ciekawostek i niezwykłych informacji. Można je nawet podsunąć starszemu rodzeństwu, które omawia "Tomka w krainie kangurów", żeby wiedzieć więcej;) 

Jak zwykle w "Świerszczyku" mamy do czynienia z uczeniem się przez działanie. Rysujemy koalę i dziobaka - i ich fizjonomia pozostaje na długo w pamięci, a dzięki fotograficznej łamigłówce i ze sporym gronem innych zwierzaków będziecie za pan brat! Rozmaitych zadań jest tu niemało: przedzieramy się przez labirynty, rysujemy, rozwiązujemy krzyżówki i pomysłowe pomyślanki...

Australia to temat główny numery, więc dowiemy się także, kim są Aborygeni, a kontynuacją zwierzęcego tematu są odwiedziny w ośrodku u małych, osieroconych kangurków. O naszym kangurzym sobowtórze - zającu - opowiada przyrodnik i filmowiec, Marcin Kostrzyński, którego gawędy są tak intrygujące i obrazowe, że ja od nich właśnie zaczynam lekturę. I jeszcze temat snu - klarownie przedstawiony i niebanalnie ujęty rozwiewa wszelkie wątpliwości najmłodszych w tej materii. 

Kolejne numery czasopisma to także następne gry do kolekcji oraz konkurs z nagrodami. Takimi propozycjami kusi też klasyczny "Świerszczyk". A teraz także promocyjną ceną na prenumeratę! Zachęcamy - i gwarantujemy: nie ma dziecka, które nie sięgnie z zaciekawieniem po tę gazetkę:)

Katarzyna i Młodsza"Świerszczyk"


"Świerszczyk Reporter"  


 

 

https://swierszczyk.pl/static/images/logo-swier.png

 

Komentarze