"Pamiętniki Wisienki. Od pierwszych śniegów do perseid. Tom 5" - poznać przeszłość, otworzyć się na nowe...

Na to czekali z pewnością wszyscy fani małej bohaterki, która z takim zapałem tropi tajemnice przeszłości, by pomóc innym, sprawić, aby uśmiech wrócił na ich twarze, by odzyskali radość życia. A przecież i przeszłości samej Wisienki są białe plamy. Choć towarzyszymy jej od dłuższego czasu, to nie znamy dokładnie dziejów jej rodziny. Może nas dziwić pewna zaborczość mamy, jej nerwowe reakcje w różnych sytuacjach. W tym tomie wyjaśnią się te sekrety...

Przeniesiemy się zatem do minionych lat. A będzie to dość daleka podróż, bo do najwcześniejszych wspomnień Wisienki. Dziewczynka niewiele pamięta, najżywiej wydarzenia już po przyjeździe do niewielkiej miejscowości, w której teraz mieszka, poznanie swoich przyjaciółek, które do tej pory jej towarzyszą: Liny i Eriki. Ale w tej relacji pojawiają się luki... Jaka choroba spowodowała kilkumiesięczną nieobecność w szkole? Tego Wisienka nie pamięta, zatem historia ta jest budowana wspólnie - przez dziewczynkę i jej mamę. 

A w głównej mierze dotyczy taty, którego nieobecność tak boli i smuci małą bohaterkę. Jaka historia kryje się w przeszłości? Dlaczego w myślenie o tych kwestiach jest tak wpisany smutek, żal? Czemu Wisienka czuje się winna? Podróż w przeszłość pozwala poznać prawdę o tamtych wydarzeniach. A co najważniejsze - pozwala uporać się z mrocznymi myślami. 

Jak się okazuje, wyjaśnienie tych spraw pozwoli pójść krok naprzód, otworzyć się na nowe, dostrzec, że nowe znajomości nie przekreślają wagi związków, które zaistniały w przeszłości. W rodzinie Wisienki zajdą pewne zmiany, zaskakujące, intrygujące... Będzie okazja do uśmiechu i do wzruszeń, znajdziemy impuls do przemyślenia tego, co się w naszym życiu dzieje, naszych relacji. 

W tym tomie powracają postacie, które poznaliśmy wcześniej, dowiadujemy się, jak rozpoczęła się znajomość Wisienki z panią Desjardins, w jaki sposób rozwinęła się literacka pasja dziewczynki, jej zmysł obserwacji. Jeśli tak jak my, polubiliście małą tropicielkę tajemnic, musicie sięgnąć po ten tom i poznać tę piękną, krzepiącą opowieść!

Polecamy

Katarzyna i Młodsza 

"Pamiętniki Wisienki. Od pierwszych śniegów do perseid. Tom 5"

Scenarzysta: Joris Chamblain
Ilustrator: Aurélie Neyret
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 80
Format: 21,6x28,5 cm
ISBN: 978-832-81-9763-3

 

 

Komentarze