"Siostry Niezapominajki. Sen Sary" - życiowe i oniryczne przygody trzech sióstr:)


Europejskie komiksy szturmem zdobywają serca młodych fanów znad Wisły;) Takiej popularyzatorskiej misji podjęło się Wydawnictwo Egmont. I chyba można z niezachwianą pewnością twierdzić, że dzięki temu sporo młodych czytelniczek odkryło dla siebie ten rodzaj literatury. Fascynujące przygody Kasi i jej kota, Lou, dziewcząt ze szkoły tańca, Wisienki - te wszystkie opowieści łączą wciągającą historię ze świetnymi ilustracjami. Czasem w tonie bardzo żartobliwym, czasem nieco poważniej, z wątkami detektywistycznymi, no i oczywiście portretami bohaterek zapadającymi w pamięć. 

Do tej drużyny nietuzinkowych bohaterek dołączają siostry Niezapominajki - trzy żywiołowe, energiczne osóbki, które mają odmienne usposobienie, rozmaite pasje, ale jako wspólnie działające trio doskonale się uzupełniają. Klub Trzech Sióstr ma na swoim koncie małe potknięcia, ale tym razem ma być inaczej! Zadanie jakie sobie stawiają dziewczęta jest pewnie dla niektórych nieco zaskakujące. Mają bowiem zamiar dowiedzieć się czegoś o przeszłości ich mamy. Jak to? - spytacie. Mama nie może im o tym opowiedzieć? W tym problem, że unika wszelkich rozmów na ten temat...

Dziewczęta przeprowadzają więc śledztwo, od poszukiwań w domu do szerzej zakrojonych działań - ich kolejne kroki to też okazja, by poznać dziewczęta bliżej. Widzimy, co je fascynuje, jaki typ osobowości prezentują, jak odnoszą się do siebie nawzajem i z czego to wynika. Wiedzę o bohaterkach czerpiemy także z ich wizerunków. Stworzył je utalentowany grafik, Alessandro Barbucci, który ma na koncie dekadę tworzenia dla Disneya, założenie czasopisma  »W.I.T.C.H.« i mnóstwo komiksowych dokonań. Swoimi umiejętnościami dzieli się w sieci, zatem możecie wziąć udział w takiej bezpłatnej lekcji.


Prócz sekretu mamy dziewczynek tematem tego tomu - jest zgodnie z tytułem - Sara i jej sen. To najstarsza z sióstr, zatem czuje się ona odpowiedzialna za bardzo romansowo nastawioną Kasjopeję i kociarę-Lucillę, właścicielkę uroczego pupila Jurka. Czy tego oczekuje od niej mama? Czy tajemnice są dobre? Jak radzić sobie z trudnymi przeżyciami? Prócz ciekawej, niebanalnej opowieści w "Siostrach Niezapominajkach" cenny przekaz, wartości ważne dla każdego. Nie wątpimy, że podobnie jak bohaterki innych serii Wydawnictwa Egmont, tak i trzy sympatyczne siostry zyskają grono wiernych fanek - dla nich dobra wiadomość: niebawem ukaże się nowy tom serii - "Miłości Kasjopei"!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza  "Siostry Niezapominajki. Sen Sary" 

Scenarzysta: Giovanni Di Gregorio
Ilustrator: Alessandro Barbucci
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 72
Format: 21.6x28.5cm
ISBN: 978-832-81-4966-3
 
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont

Komentarze