"Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei. Tom 2" - drugi tom, druga siostra;)

 Pierwszy tom "Sióstr Niezapominajek" dał czytelnikom sposobność bliższego poznania najstarszej z dziewcząt. Tym razem zaznajomimy się z tytułową Kasjopeją - to średnia z sióstr, romantyczka, ciągle w nastroju refleksyjnym, bujająca w obłokach, wciąż zakochana czy też zauroczona kolejnym chłopcem. 

Miłośnicy kotów będą zawiedzeni, bo uroczy Jurek jest jedynie wspominany na kartach tego tomu... Są wakacje, dziewczęta wyjechały na wieś, do babci, by tu spędzić letnie dni, a koci podopieczny najmłodszej - Lucilli, został w mieści, pod opieką mamy. Pojawi się jednak nowy pupil - tym razem pierzasty;) Najmłodsza z sióstr Niezapominajek znajduje potrzebującego pomocy pisklaka, więc przyrodniczy akcent jest zapewniony. 

Zresztą cała historia rozgrywa się w przepięknym miejscu: malowniczo położona wieś, natura na wyciągnięcie ręki. Ale ten urokliwy zakątek kryje pewną tajemnicę... I to nieco mroczną! Wieczorami w ruinach kościoła zaczyna bić dzwon, podobno dzieje się to za sprawą ducha. 

Taka opowieść zaserwowana dziewczynom przez mieszkających tu na co dzień chłopców, pobudza wyobraźnię. I rozbudza chęć odkrycia prawdy o tym "niesamowitym zjawisku". Detektywistyczny tercet sióstr przystępuje do pracy! 

Ale książce tej patronuje nie tylko ciekawość, ale i miłość - w tytule mamy nawet liczbę mnogą! Kasjopeja ma bowiem dylemat, którego chłopca wybrać. Czy Ulisses, który został w mieście jest tym jedynym? A może należy dać szansę wakacyjnemu uczuciu - czyli Oliwierowi? Jak się okazuje, takie rozterki nie są rzadkością - poznajemy między innymi miejscową legendę sprzed wieków o podobnych zawiłościach w materii uczuć, także i babcia może coś na ten temat opowiedzieć. 

W drugim tomie znajdziemy zachętę do artystycznych poczynań, a także inspirację do odkurzenia rzadko już praktykowanej sztuki pisania listów:) W historię i przesłanie z niej wynikające wpleciona została nutka feminizmu, po raz kolejny widzimy siłę rodzinnych więzi i siostrzanej miłości. Dodajmy do tego nastrojowe, klimatyczne, urokliwe rysunki i mamy efekt: kolejną serię, na której następne części czekamy z niecierpliwością!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

"Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei. Tom 2"

Scenarzysta: Giovanni Di Gregorio
Ilustrator: Alessandro Barbucci
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 72
Format: 21.6x28.5cm
ISBN: 978-83-281-4967-0
 
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont

Komentarze