"Basia i przyjaciele. Dżesika" - prawda, przyjaźń, rodzina...

 


Nie trzeba nikogo przekonywać, że przygody Basi zawierają przekaz cenny, warty uwagi i przemyślenia - a dotyczy to i tych najmłodszych  odbiorców, i starszych "czytaczy", zatem nie przegapcie najnowszego tomu z serii "Basia i przyjaciele", bo znów mamy okazję nauczyć się czegoś ważnego, potrzebnego. 

Bohaterką tego tomu jest Dżesika - nowa koleżanka z przedszkola, która właśnie dołączyła do grupy Basi. To słowo "dołączyła" jest kluczowe - każdy, kto musi zintegrować się ze zgranym zespołem, odnaleźć w nim swoje miejsce, wie, że to zadanie karkołomne, nawet dla dorosłego. Mogłoby się wydawać, że w młodszym wieku jest łatwiej, bo tu przyjaźnie zawiera się po wspólnie spędzonym na dobrej zabawie popołudniu;), ale tak jest, gdy znajdziemy tę bratnią duszę, gdy coś "zaskoczy", pojawi się wspólny temat, a nie pojawią się nieoczekiwane przeszkody...

Można by powiedzieć, że Dżesika łatwo zaadaptuje się w nowej społeczności przedszkolnej, gdyż ma już na swoim koncie podobne doświadczenia - jej mama chyba lubi przeprowadzki - tak myśli dziewczynka, a teraz zamieszkała ze swoimi bliskimi - mamą i bratem, czyli babcią i wujkiem Dżesiki. Jednak okazuje się, że to dalej niełatwa sprawa...

Dżesika lubi błyszczeć - jej strój wybrany na pierwszy dzień w przedszkolu cały jest właśnie taki, a i jej opowieści dowodzą, że chce być podziwiana, nawet kosztem mijania się z prawdą... Barwne historie snute przez dziewczynkę są tak niesamowite, że w mig przypięta zostaje do niej łatka kłamczuchy. Jak mała bohaterka poradzi sobie z tym problemem? Dlaczego kłamstwo nie jest najlepszym wyjściem w trudnej, stresującej sytuacji? Jak zdobyć przyjaciół? Na te ważne pytania znajdziemy odpowiedź na kartach nowego tomu z serii "Basia i przyjaciele". 

Krzepiący obraz rodziny, cenne uwagi dotyczące istoty przyjaźni, odpowiedzialności za słowo i jak zwykle sympatyczna Basia - bardzo się nam ta historia spodobała - polecamy!

Katarzyna i Młodsza"Basia i przyjaciele. Dżesika" 

Autorka: Zofia Stanecka

Ilustratorka: Marianna Oklejak 

Wydawca: Harper Collins

Liczba stron: 24

Format: 20x25 cm 


Komentarze