"Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1" - młoda pani weterynarz z misją i niezwykłymi umiejętnościami

 


"Z Enolą nie sposób się nudzić" - powiedziała Młodsza - i to rzeczywiście prawda. Młoda weterynarka ma mnóstwo przygód, a wszystkie nietuzinkowe! Taki zawód kojarzy się nam z opieką nad domowymi pupilami, ewentualnie zwierzętami gospodarskimi, ale pracująca w Muzeum Historii Naturalnej dziewczyna specjalizuje się w tych mniej typowych istotach, ze świata magii, z baśni, legend...

Bohaterka ma zmyślny latający pojazd, przypominający nieco machiny projektowane przez Leonarda da Vinci. To właśnie nim dociera do miejsc, w których potrzebna jest jej fachowa pomoc, wnikliwe przyjrzenie się tematowi, postawienie trafnej diagnozy i zastosowanie odpowiednich środków zaradczych. 

Nie podróżuje sama - w wyprawach towarzyszy jej koci asystent, Maneki, który choć należy do bardziej popularnego gatunku niż pacjenci Enoli, także jest niezwykły - potrafi posługiwać się ludzką mową i jest w istocie niezastąpionym pomocnikiem młodej pani weterynarz. 

Pierwsza część przygód Enoli zawiera dwa oryginalne tomy. Pierwszy - "Niesforny gargulec" od razu pokaże z jak niezwykłą osobą mamy do czynienia. Choć ów tytułowy pacjent to rzeźba z kamienia, to i z jego przypadłością da sobie radę dzielna weterynarka! Dlaczego gargulec oblewa ludzi wodą? Czemu każdej nocy zmienia swoją pozycję? Rozwiązanie z pewnością zaskoczy Was, ale będzie też ważną lekcją przekonującą, że choroby duszy są równie istotne jak cielesne dolegliwości.

Zanim wybrała się na pomoc gargulcowi, Enola asystowała powstającemu z popiołów feniksowi. W drugim tomie leczy olbrzymiego trolla. Istoty, którym pomoże, także są niezwykłe. To jednorożce z niezrozumiałych powodów okazujące agresję wobec ludzi, z którymi wcześniej zawarły przymierze. Co jest tego przyczyną? Czy rzeczywiście są samolubne i agresywne? A może to pozory? Kolejna interwencja Enoli przekonuje, że ocenianie po pozorach, na pierwszy rzut oka, bywa błędne, niewłaściwe. Pokazuje też, że czasem nasze postępowanie, nieumyślne, na pozór nieszkodliwe, może krzywdzić innych. 

Świat Enoli to uniwersum, w którym rzeczywistość przeplata się z nadzwyczajnością, magia śmiało wkracza do realnego świata, a wynikające z tych przygód konkluzje są ważne dla każdego z nas. Dodajmy szczyptę humoru (jego źródłem jest chociażby kot Maneki) oraz stylowe ilustracje, świetnie oddające nastrój i emocje, a nie mam wątpliwości, że taka mieszanka będzie doskonałym lekarstwem na nudę. Polecamy!

Katarzyna i Młodsza"Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1"

  • Scenarzysta: Joris Chamblain

  • Ilustrator: Lucile Thibaudier

  • Tłumacz: Maria Mosiewicz

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 68
Format: 
 21.6x28.5cm
ISBN: 
978-83-281-5045-4
Komentarze