"Frnck. To dopiero początek. Tom 1" - trzynastoletni wynalazca

 


Historia, która rozpoczyna się w domu dziecka, zaprowadzi nas w miejsce... Hmm... Nie do wyobrażenia! Zanim czwarta już rodzina spróbuje podołać opiece nad Franckiem, chłopiec ucieknie, stawi czoła niejednemu niebezpieczeństwu, doceni swoją dotychczasową egzystencję, odkryje szansę na nowe życie - i być może ważne odkrycie dotyczące jego bliskich? 

Początek opowieści przypomina inne historie o wychowankach domów dziecka, którzy nie mogą znaleźć dachu nad głową na stałe. Często powodem jest buntownicza natura, skłonność do rzucania się w wir przygód. Franck też jest taki zbuntowanym młodzieńcem - i podobnie jak to bywa z innymi dzieciakami z tego typu placówek, on także chce się dowiedzieć więcej o swoich rodzicach. 

Sprzymierzeńcem chłopca jest starszy pan tam zatrudniony w charakterze ogrodnika. To on znalazł Francka-malucha, on też daje mu pewne cenne wskazówki, które teraz, gdy w jego ocenie chłopak jest już wystarczająco dojrzały, pomogą może zdobyć wiadomości o rodzicach, rodzinie. 

I tu do akcji wkraczają zbieg okoliczności, przypadek, ślepy traf... A może nie do końca? Może to zrządzenie losu, że Franck trafia w sam środek wrzącego tygla emocjonujących wydarzeń, które mają miejsce w prehistorycznej społeczności? Jak to możliwe?!- zapytacie... O tym przekonać się musicie sami - gdy sięgniecie po pierwszy tom komiksu. 

W każdym razie wyjaśnienia są przekonujące, zatem emocjonujący bieg wydarzeń każe i nam samym zastanowić się na tym, jak poradzilibyśmy sobie w takich okolicznościach... Oderwani od cywilizacji, w poczuciu zagrożenia, na dodatek nie mogąc się porozumieć, gdyż są to odległe czasy - i jeszcze nie wynaleziono samogłosek;)

Wyzwanie goni wyzwanie, przygoda pędzi za przygodą, po zneutralizowaniu jednego niebezpieczeństwa, pojawia się kolejne, jeszcze paskudniejsze;) Franck jednak nie jest chłopakiem, który łatwo się poddaje czy załamuje, ba - wręcz przeciwnie - radzi sobie w najtrudniejszej nawet sytuacji, więc z przyjemnością towarzyszymy mu w kolejnych perypetiach. A z pewnością jeszcze parę przyjdzie mu przeżyć, bo powiedzcie sami: mielibyście pomysł, jak wydostać się z czasów prehistorycznych?!;)

Polecam 
Katarzyna 

"Frnck. To dopiero początek. Tom 1"

Scenarzysta: Olivier Bocquet

Ilustrator: Brice Cossu

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 59
Format: 21,5x29 cm
ISBN: 978-83-281-5087-4Komentarze