"O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk. Tom 2" - pięknie zilustrowane nietuzinkowe przygody

 


Nietuzinkowym pomysłem Michela Plessixa było stworzenie komiksowej wersji kultowej powieści Kennetha Grahame'a. Takie ujęcie pozwala i młodszym czytelnikom cieszyć się urokiem tej historii. A jako że mamy do czynienia z taką właśnie pozycją, to otwierając tom drugi natykamy się na rozdział czwarty, czyli chronologia w poznawaniu przygód Kreta, Szczura, Ropucha, Wydry i Borsuka byłaby jak najbardziej wskazana!

Naszych bohaterów pożegnaliśmy, gdy wybierali się w odwiedziny do Borsuka i właśnie przed jego drzwiami ich spotykamy. Gościnny gospodarz ma ciekawą cechę - swoje wypowiedzi uzupełnia rymującymi się z nimi nazwami potraw. Pyszności pojawiają się też na stole, zbłąkanych, strudzonych czy zaniepokojonych gości przybywa, więc rozdział ten to opowieść o biesiadowaniu, zwiedzaniu wywołującego nostalgię u Kreta domu gospodarza, ale pojawiają się również plany pomocy Ropuchowi, który według przyjaciół stracił zdrowy rozsądek. 

Zimowa aura towarzyszy nam podczas odwiedzin Kreta w swym zapomnianym, pozostawionym domku. Pojawi się tu miły, świąteczny akcent, przekonamy się, że prawdziwy przyjaciel pomoże nam w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, a tym, co najcenniejsze, jest wspólnie spędzony czas - z tymi, którzy są nam bliscy. 

No i wreszcie - podobnie jak i u nas - nadchodzi wiosna. Śniegi topnieją, na drogi wracają auta (pamiętajmy, że to początki epoki automobilizmu), więc i odżywa pasja Ropucha. Ale przyjaciele mają plan pomocy, więc chyba wszystko powinno skończyć się dobrze, prawda? Niekoniecznie, co przekonuje nas, że nasze wysiłki, nawet w dobrym celu przedsięwzięte, nie zawsze zakończą się sukcesem... Tak w życiu bywa, tak zdarza się w literaturze. Dzięki temu emocji jest więcej, a dramatyczna opowieść okraszona szczyptą humoru, każe nam wypatrywać trzeciego tomu... Jak to się wszystko skończy?!;)

Polecamy
Katarzyna i Młodsza
"O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk. Tom 2" 

Autor, ilustrator: Michel Plessix

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: gąbka

Liczba stron: 32

Format: 21,6x28,5 cm
ISBN: 978-83-281-5040-9
Komentarze