"O czym szumią wierzby. W puszczy. Tom 1" - niespiesznie, klasycznie, przyrodniczo...

 


Piękna jest ta historia, a w komiksowej wersji - niewątpliwie jeszcze piękniejsza, co widać na pierwszy, "okładkowy" rzut oka. Jeśli spojrzycie na zdjęcia wnętrza, to już przepadliście - nie mylę się, prawda? Urokliwe ilustracje pokazują niezwykłość przyrody: łąkę, rzekę, las - a właściwie puszczę. Detale i szerokie panoramy, rośliny, owady, zwierzęta - obrazy zachwycające, z pietyzmem odtwarzające piękno natury. 

Zwierzęta widzimy w podwójnej roli, bo są nie tylko elementem natury. To także bohaterowie, postacie z krwi i kości, mające rozmaite usposobienie, różne pasje, zainteresowania i bardzo podobne do nas codzienne zajęcia. Ba - noszą nawet ubrania, mają dom, w którym robią wiosenne porządki, a na piknik zabierają jajeczno-ziemniaczaną sałatkę, szynkę, lemoniadę i żółty ser. 

Jakie są ich przygody? Rozmaite - zabawne i niekiedy mrożące krew w żyłach, a na końcu każdej z trzech opowieści czeka szczęśliwy finał. Historia toczy się niespiesznie - w rytmie kontemplowania przyrody, radosnego biesiadowania, zacieśniania przyjacielskich więzi. Kret i Szczur to postaci dowodzące, że przeciwieństwa się przyciągają, a kolejni zwierzęcy bohaterowie zdają się potwierdzać tę tezę. Pełen pretensji, roszczeniowy Wydra, opływający w luksusy Ropuch, tajemniczy i nieprzystępny Borsuk - kolejne opowieści pokazują, że możemy się różnić, ale i tak znajdować wspólny język, rozumieć się, pomagać sobie i wspierać się. W końcu nigdy nie wiadomo, czyje zdolności pozwolą nam wykaraskać się z trudnej sytuacji.

Urokliwy komiks Michela Plessixa to dzieło przesycone brytyjskim klimatem. Kto zaczytywał się w dzieciństwie w powieści Kennetha Grahame'a, ten z pewnością odnajdzie tę przyjemność w poznawaniu ich rysunkowej wersji. 

Sięgnijcie po tę klasykę w niebanalnej odsłonie!

Polecam 
Katarzyna 
"O czym szumią wierzby. W puszczy. Tom 1"

Autor, ilustrator: Michel Plessix

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: gąbka

Liczba stron: 32

Format: 21,6x28,5 cm
ISBN: 978-83-281-5039-3
Komentarze