"Ptyś i Bill. Koncert na trzy osoby i psa. Tom 9" - psi przyjaciel na medal:)

 Ulubieńcem, pupilem i przyjacielem Kasi był Sushi, a Ptyś ma Billa i ich przygody są równie niesamowite! Fani sympatycznego psiaka są wielkimi szczęściarzami, bo właśnie ukazał się dziewiąty tom przygód nietuzinkowej pary przyjaciół, więc jest co czytać i czym poprawiać sobie humor!:)

Nie da się ukryć, że taki właśnie jest główny cel tych komiksowych historyjek: wywołać uśmiech na twarzach czytelników, rozbawić śmiesznymi perypetiami chłopca i jego czworonoga, dostarczyć porcji beztroskiej radości, której wszyscy czasem potrzebujemy.

Jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności poznać przygód tych dwojga, to z pewnością zaskoczą Was pewne ciekawe szczegóły:) Otóż Ptyś to w pewnym sensie muzykalny chłopiec;) Kocha muzykę i jest nawet czynnym muzykiem;) - a gra na flecie, choć pewnie niektórzy powiedzieliby, że "hałasuje na flecie"...;) Spaniel Bill to nie jedyny pupil chłopca - ma on także żółwiczkę Karolinę, która się z Bilem zakumplowała, więc na przykład wyręcza go w... pilnowaniu ogrodu i odstraszaniu złośliwego kota sąsiadki. 

Także i rodzice mają swoją rólkę do odegrania, choć zdecydowanie mniejszą niż tytułowi bohaterowie, to również ważną. Ale oczywiście na plan pierwszy zawsze pchają się Ptyś i Bill, niestrudzeni poszukiwacze przygód, osobniki  bardzo kreatywne i pełne energii. Choć i Bill nie zawsze ma ochotę na spacer - chyba, że widzi Piotrka, bo wtedy od razu ma chęć pobiegać;) 
 
Kim jest Piotrek? To przyjaciel Ptysia, który ma także bardzo szczególną koleżankę - Małgosię, więc są w tych historyjkach treści dotyczące rodziny, rówieśniczych relacji, pierwszych uczuć, przyjaźni międzygatunkowej;), odpowiedzialności za pupila i opieki nad nim. Jest mowa o obowiązkach, pasjach, wolnym czasie - historie zabawne i pomysłowe, idealnie nadające się dla młodszych czytelników. "Ptyś i Bill" genialnie sprawdzi się jako lektura na "rozczytanie"!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza"Ptyś i Bill. Koncert na trzy osoby i psa. Tom 9" 

Autor: Christophe Cazenove

Ilustrator: Jean Bastide

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 144

Format: 16,7x25,5 cm

ISBN: 978-83-281-4951-9
Komentarze