"Tajemnica zielonej butelki" - znalezisko, które zmieni wszystko!

 


To seria, z której się nie wyrasta, a opowieści autorstwa Wojciecha Widłaka są tak ciepłe, mądre, krzepiące, że bez wahania polecamy nowy tom z poziomu trzeciego wszystkim. Przekonamy się, że warto pomagać, a jeśli lubimy sekrety, niezwykłe zbiegi okoliczności i szczęśliwe zakończenia, to "Tajemnica zielonej butelki" będzie idealną lekturą.

"Czytam sobie" pomyślane zostało jako seria pomagająca pokochać czytanie. Najmłodsi zaczynają od króciutkich tekstów, a kolorowe ilustracje umilają poznawanie historii zapisanych dwudziestoma trzema podstawowymi głoskami. Poziom drugi to kilkukrotnie dłuższe teksty, dodatkowo zawierające głoskę "h", dłuższe zdania, dialogi. Potem przychodzi pora na "połykanie stron", czyli niemal trzy tysiące wyrazów tworzących opowieść, wszystkie głoski, wzbogacanie słownictwa. 

Najnowszy tytuł z poziomu trzeciego zaprasza nas nad morze. To tu mieszkają mali bohaterowie - chłopiec i dziewczynka. Nie będzie im dane się zobaczyć, poznać, ale połączy ich szczególna więź, a przygoda, która stanie się ich udziałem, pozwoli uwierzyć, że nie należy nigdy tracić nadziei, pokaże, jak wiele radości i satysfakcji daje pomoc udzielona drugiemu człowiekowi.

Ilustracje w tytułach z poziomu trzeciego są zazwyczaj czarno-białe. Tym razem jednak zobaczymy zielone akcenty, który to kolor symbolizujący nadzieję, współgra pięknie z opowieścią. Ola Krzanowska jest nam znana z historii Toli - w tych duchu, bardzo ciepło i urokliwie zostały przedstawione rodziny dziewczynki i chłopca, czworonożny pupil dziewczynki, perypetie i przygody małych bohaterów. 

Piękne są też naklejki tradycyjnie towarzyszące tytułom z tej serii, a pytania umieszczone na skrzydełku pomagają najmłodszym doskonalić umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Polecamy
Katarzyna i Młodsza


"Tajemnica zielonej butelki"

Autor: Wojciech Widłak

Ilustratorka: Aleksandra Krzanowska

Harper Kids

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 64

Format: 14.5x18.5cm

ISBN: 978-83-276-6117-3

 

  

Komentarze