"Cedryk. Ciepło, cieplej... zimno!" - nostalgia, humor, przygody:)

 


Gdy poznacie bliżej rodzinę Cedryka, orzekniecie z pewnością, że chłopiec ma w genach tę skłonność do żartów, do wpadania w tarapaty, do niesamowitych pomysłów... A odziedziczył te cechy po dziadku;) Ten tandem naprawdę doskonale się uzupełnia w dziele poprawiania nam humoru, zatem gdy nastrój minorowy, sięgnijcie po komiks autorstwa duetu Laudec - Cauvin!

W sieci znaleźć można zabawny rysunek stworzony w ramach uczczenia trzydziestolecia tej komiksowej serii. To praca sprzed paru lat, dziś bliżej jesteśmy świętowania czterdziestolecia;) Nie dziwi zatem kreska, która przypomina nieco Fistaszki (choć to jeszcze bardziej wiekowe wydawnictwo...). Także i codzienność Cedryka różni się od naszych współczesnych realiów. To świat, do którego jeszcze nie wkroczyły telefony komórkowe, komputery, internet. Zdumienie mogą budzić komunijne prezenty bohatera: długopisy, kropidło lub jednorazowe aparaty fotograficzne. Ale po lekturze przekonacie się, że sporo się zmieniło wokół nas, jednak to, co martwi, cieszy i zajmuje najmłodszych jest w pewnym sensie takie samo...

W pierwszym tomie znajdziemy trzy oryginalne tytuły, co ciekawe to tomy czwarty, piąty i szósty, ale w życie małego bohatera możemy wkroczyć w dowolnym momencie - od razu zorientujemy się, jakie są jego marzenia, co go gnębi, co należy do udręk codzienności. Cedryk chciałby być podziwiany przez kolegów, chce też zdobyć względy Chen - koleżanki-Chinki, która wprawdzie ma małe problemy z idealna wymową, ale w oczach chłopca jest najcudowniejszą dziewczynką pod słońcem:)

Komiksy z tej serii to z jednej strony olbrzymia porcja humoru, z drugiej - niemała porcja wzruszeń. Dostarcza ich przede wszystkim dziadek, jego opowieści, wspomnienia, historie przywołujące zdarzenia z życia jego i ukochanej, nieżyjącej już żony, Matyldy, babci Cedryka. Choć bohaterem jest mały chłopiec, to treści zawarte w komiksie nie do końca do tych najmłodszych są kierowane. Znajdziemy tu historyjki, które przekażą ważne prawdy nawet i rodzicom młodych odbiorców. A generalnie poleciłybyśmy "Cedryka" młodszym nastolatkom czy dziesięciolatkom. 


Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 
"Cedryk. Ciepło, cieplej... zimno!" 

Autor: Raoul Cauvin

 • Ilustrator: Laudec

 • Wydwnictwo: Egmont
  Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 • Format: 16.7x25.5cm
  Liczba stron: 144
 • ISBN:  978-83-281-6097-297883281609729788328160972
 • 9788328160972
 • 9788328160972
 • 9788328160972
 • 9788328160972

Komentarze