"Lego Explorer. Magazyn 3/2022" - najmilsza rozrywka - i to dla każdego!

 


Sama swego czasu była namiętną kolekcjonerką dodatków do czasopism, więc ten wabik jest dla mnie oczywisty, jednak sięgając po kolejne numery magazynu "Lego Explorer" nie tylko powiększamy kolekcję klocków, to czasopismo, które nie ląduje na półce czy stercie innych gazet. Jest czytane od deski do deski, a ilustracje - klockowe, czyli nawiązujące do idei publikacji - rozbudzają kreatywność, wyobraźnię i żyłkę poszukiwacza - "Czy uda się nam zbudować coś takiego? Jakim klockiem zastąpić ten brakujący? Co jeszcze mogę udoskonalić?".

Kolejne numery magazynu zabierają nas w ekscytującą podróż w czasie i przestrzeni. Tym razem w poszukiwaniu ciepła wyruszymy na pustynię, do tego przeniesiemy się w czasy, gdy Egiptem rządzili faraonowie, więc wyprawa będzie miała walory edukacyjne. Geografia, przyroda, historia - ciekawostki z każdej z tych dziedzin znajdziemy na kartach tego czasopisma.

Główny temat - czyli pustynie - może wydawać się ubogi, skromy - ot, masa piasku i tyle... Gdy się jednak wczytamy w zaserwowane informacje, dowiemy się, że pustynie są nie tylko piaskowe, że jest na nich życie i to całkiem bogate, a wiadomości o starożytnym Egipcie zachęcą niejedną osobę do zgłębienia tych zagadnień. 

Gekon, którego można zbudować z dołączonego zestawu klocków, to pod każdym względem zachwycający okaz - u nas i Młodsza była zafascynowana, i koty z aprobatą na niego patrzyły;) Co więcej - tak ciekawa konstrukcja rozbudziła apetyty na kolejne twórcze próby wykreowania gadów i płazów, tym bardziej, że sugestie projektantów Lego są bardzo pomocne i inspirujące.

W numerze nie brak i technicznych nowinek. Wyobraźcie sobie, że konstrukcja z klocków Lego może wprawić w ruch olbrzymią wywrotkę z trzydziestoma trzema tonami żwiru - w sumie 100 ton - do tego pokonać dystans 50 metrów! Ciekawią Was szczegóły tego przedsięwzięcia? Zajrzycie do trzeciego numeru Lego Explorer! A potem pogłówkujcie nad zadaniami, których sporą porcję znajdziecie w magazynie. 

Polecamy gorąco!
Katarzyna i Młodsza

"Lego Explorer. Magazyn 3/2022" 

Wydawca: Egmont
EAN: 977271937120703
Liczba stron: 36


Komentarze