"Mali bogowie. Komedia Posejdona. Tom 4" - najprzyjemniejsza powtórka z mitologii

 


Historia trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej inspirowała wielu twórców i rozmaite wersje książkowe i filmowe znacie, ale z pewnością żadna z nich nie poprawi Wam humoru;) A komiksowa opowieść autorstwa duetu Cazenove - Larbier uczyni to z pewnością! Twórcy komiksu przypominają, jak doszło do tego konfliktu i jakiego podstępu użyli oblegający, by dostać się za mury miasta. Choć komiksowi mieszkańcy Troi nie są tak naiwni, jak to na ogół bywa przedstawiane... 

Jednym z bohaterów sporu o Helenę jest Odys, a skoro przywołany został ten legendarny obieżyświat, to już i jasny staje się tytuł tego tomu - myśląc o morskich podróżach musimy też wspomnieć o Posejdonie! Władca mórz i żeglarzy jest fanem gry... w statki, wilgotne środowisko, w którym przebywa wywołuje u niego katar, a podczas kąpieli lubi pobawić się stateczkiem;) Jak widzicie, komiksowe portrety bogów to mieszanka mitologicznych przekazów, popkulturowych wyobrażeń, zabawnych skojarzeń i pomysłowych trawestacji. Nie sposób się nie roześmiać, gdy poznajemy ich przygody! 

Niemal na każdej stronie tego tomu spotkamy Tauruska - choć nie ma on wielu przymiotów - jest dość leniwy, kłamie, jest żarłokiem i myśli wciąż o płataniu figli, to jednak budzi naszą sympatię. Jego pomysłowość i niefrasobliwość stają się zalążkiem przezabawnych perypetii. Warto może dodać, że widoczny na okładce żart wynika z faktu, iż autorzy są Francuzami. Papierowa ryba przypięta na plecach to primaaprilisowy żart we Francji, dlatego mali bogowie spłatawszy taki figiel Posejdonowi są tak rozbawieni;)

Komiksowe historyjki nawiązują do mitologicznych opowieści, zatem z pewnością znajdą admiratorów wśród fanów takiej tematyki, ale ich uniwersalny charakter sprawia, że spodobają się wszystkim wielbicielom zabawnych lektur. A jeśli któraś przygoda nie będzie do końca zrozumiała, zachęcić możemy młodych odbiorców do sięgnięcia po mitologię, by komiks bawił w jeszcze większym stopniu. Same korzyści! Zachęcamy zatem wszystkich do lektury "Komedii Posejdona"!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki "Mali bogowie. Komedia Posejdona. Tom 4" 

Scenarzysta: Christophe Cazenove 

Ilustrator: Philippe Larbier

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 48

Format: 21.5x29.0cm

ISBN: 978-83-281-5534-3Komentarze