"Sixtine. Złoto Azteków. Tom 1" - pirackie klimaty dla każdego:)

 Historia dziewczynki wychowywanej samotnie przez mamę po śmierci taty - kojarzymy taki komiks, również francuskich autorów - w takiej właśnie sytuacji znajdowała się Wisienka, świetna obserwatorka, dla której żadne detektywistyczne wyzwanie nie było zbyt trudne. Bardzo polubiłyśmy utalentowaną i pełną empatii bohaterkę, ale Sixtine, choć diametralnie różni się od Wisienki, od pierwszych stron zjednuje sympatię odbiorców!

Dodajmy też od razu, że to podobieństwo to tylko jeden wspólny element, każda historia zaprasza nas do innego świata, z odmiennymi problemami. W "Sixtine" znajdziemy humor i wzruszające chwile, momenty dramatyczne i zabawne, a do tego... duchy! Do grona intrygujących bohaterów tego komiksu zalicza się gromadka byłych piratów, obecnie w niematerialnej postaci. Zaproszeni przed laty przez dziewczynkę do wspólnej zabawy na plaży, wraz z nią przybyli do jej domu i tam pokojowo sobie koegzystują;) 

Tacy towarzysze mogą być wsparciem, ale w niektórych sytuacjach niekonwencjonalne zachowanie nietypowych przyjaciół powoduje, że sprawy mają zaskakujący i nie do końca pożądany przebieg... Zresztą i codzienność Sixtine i jej mamy pełna jest rozmaitych, trudnych wydarzeń. Dziewczynka nie jest najpilniejszą uczennicą, pojawiają się problemy finansowe i ryzyko utraty domu. Dodatkowo Sixtine, podobnie jak Wisienka, chce wiedzieć więcej o swoim tacie. Ale w przeciwieństwie do bohaterki znanej nam serii, rodzina taty nie darzy sympatią synowej i wnuczki. 

Główna bohaterka to dziewczyna z charakterem. Jest odważna, pomysłowa, nie traci rezonu nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach. Ma głowę pełną pomysłów, ale bywa, że zapomina rozważyć konsekwencje swoich czynów. Działa impulsywnie, zdaje się na los, w myśl zasady, że "jakoś to będzie". Prócz nietuzinkowych kompanów-piratów, których tylko ona widzi, ma też wspierającą ją koleżankę Sophie oraz wyręczającego ją w odrabianiu prac domowych kolegę Martina. 

A to dość szerokie grono postaci poszerza się - i to o istoty z tego, ale też i nie z tego świata! Historia wciąga i bawi, na kartach znajdziemy wszystkie rodzaje komizmu, a do tego - kolorowe, bardzo dynamiczne rysunki. Wiele się tu dzieje, a zakończenie dosłownie wmuruje Was w fotel!;)

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 


"Sixtine. Złoto Azteków. Tom 1" 

Autor: Frédéric Maupomé

Ilustrator: Aude Soleilhac

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 80

Liczba stron: 21.6x28.5cm

ISBN: 978-83-281-5514-5Komentarze