"Światła Północy. Siostry wrony. Tom 3" - poszukiwania i nowe tajemnice

 


Sporo czasu wielbiciele tej niezwykłej historii czekać musieli na jej kontynuację. Tak długo, że młoda fanka komiksów - Młodsza, już zapomniała co nieco, więc konieczne było odświeżenie wcześniejszych tomów. I jak się okazało po ponownej lekturze, ten jest najlepszy;) 

Dramatyczne wydarzenia opisane w drugim tomie spowodowały rozdzielenie się przyjaciół, Sonja i Lotta wędrują z Bjornarem, chcą odnaleźć Espena, ale też znaleźć ludzi gór, bo była podopieczna wyroczni ma wrażenie, że właśnie stamtąd pochodzi, tam mieszkają być może osoby, które ją niegdyś znały. 
 
Ale to nie koniec listy zadań, które stoją przed bohaterami - Sonja wie, że na jej poszukiwanie wyruszył stryj Henrik. Wspomnienie wspólnych chwil rozpoczyna ten tom - można by powiedzieć, że prolog i epilog to klamry spinające tę historię. Oba te fragmenty rozgrywają się w "naszym świecie", a sceny kończące komiks sprawią, że będziecie z niecierpliwością wypatrywać kolejnej części. Do tego - z obawą, jak się losy postaci potoczą, jakie dramatyczne wydarzenia zobaczymy w następnym tomie. 

Być może będzie jeszcze bardziej emocjonujący - zgodnie z gradacją Młodszej;), ale póki co będziemy mieli okazję poznać bliżej ludzi gór - władających magią, tajemniczych, żywiących skryte urazy. Stryj Henrik jest jedynie bohaterem prologu, później wielokrotnie wspominana jest jego osoba, a najbardziej nurtującą kwestią jest sprawa przechodzenia między dwoma światami. 

Ta tajemnica zostaje niezależnie odkryta przez różnych bohaterów, a swego rodzaju "biletem" okazują się być szyszki z niezwykłego drzewa. Więc tym samym kolejny obiekt trafia na listę poszukiwań... 

Prócz pełnej zwrotów akcji otrzymujemy także historię przybliżającą dawne wierzenia, dowiadujemy się, że nie tak łatwo jest ocenić właściwie czyjeś intencje. Poznajemy też siłę przyjaźni, a krzepiące obrazy wsparcia ze strony bliskich osób pozwalają wierzyć, że wszystkie przeciwności można razem pokonać. Komiks ma także ciekawą stronę wizualną. Nie tylko tekst jest nośnikiem informacji, wiele wyczytamy z ilustracji, w których jednakowo ważne są postacie jak i tło, wnętrza, przyroda, przestrzeń.

W tej części historii zasygnalizowana została też pewna nie do końca jasna kwestia - tajemnica łącząca przywódczynię ludzi gór z wyrocznią jest mroczna, ale i intrygująca. A do tego te końcowe sceny... Czekamy więc z niecierpliwością na czwarty tom. 

Polecamy gorąco
Katarzyna i Młodsza
"Światła Północy. Siostry wrony. Tom 3"

 Autor i ilustrator: Malin Falch

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 184   

Liczba stron: 14,8x21 cm

ISBN: 978-83-281-5526-8

 

Komentarze