"Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2" - pani weterynarz śpieszy z pomocą!

 


Enola nie porzuca swej misji ratowania zwierząt potrzebujących pomocy! Ach, jak potrzeba takich weterynarek! Nasze ostatnie doświadczenia w tej materii są bardzo gorzkie, zatem tym bardziej doceniamy starania dzielnej bohaterki, by spieszyć na ratunek, by dokonać niemożliwego, walczyć z wszelkimi przeciwnościami i odnieść zwycięstwo w tej walce. 

Jeżeli wydaje się Wam, że w pierwszym tomie Enola stanęła przed nie lada wyzwaniami, to macie rację, ale tym razem zadania będą jeszcze bardziej spektakularne! Poprzednio młodociana pani weterynarz ratowała gargulca i jednorożce, zatem rzecz oczywista, że znów nietypowi pacjenci będą potrzebowali jej pomocy. 

Czy słyszeliście kiedyś o takiej istocie jak kraken?! Legendarne stwory morskie są podobno stadnymi stworzeniami, ale oto właśnie jeden z nich samotnie atakuje statki, niszczy je w dość nietypowy, specyficzny sposób, a cała sprawa jest bardzo tajemnicza. Niestety, nie tylko nieustraszona Enola chce odnaleźć krakena - ma na to chrapkę także bezduszny najemnik, kapitan Jasnobrody... 

Emocjonujące zmagania dobra ze złem pochłoną młodych czytelników, ale to nie jedyne, co ta historia ma im do zaoferowania. Jest tu i szczypta (spora!:)) humoru, i cenne przesłanie. Finał opowieści jest jednocześnie zaskakujący i krzepiący - bardzo się nam takie rozwiązania podobają:)

Sympatyczny Maneki - pupil Enoli, nie tylko pod wodę będzie musiał zejść w tym tomie przygód. Nie mniej trudne zadanie czeka go w drugiej przygodzie. Dzieje się ona w bardzo zimowym anturażu - mnisi z położonego wysoko w górach klasztoru martwią się o swego nietuzinkowego przyjaciela. To... yeti, który od lat broni ludzi przed atakami śnieżnych tygrysów. 

Właściwie robią to kolejne istoty tego gatunku, ale od pewnego czasu pojawiły się w związku z tą sprawą problemy... Jak się okaże, prawdziwym problemem są... ludzie! Niestety, taka smutna konstatacja wynika z przygód Enoli - to właśnie ludzie powodowani chciwością, bezmyślni lub leniwi, przyczyniają się do zaistnienia niebezpiecznych sytuacji. Tu mamy na szczęście także pozytywnych bohaterów - mnichów, zatem i dzięki nim historia ma pomyślny przebieg i taki też finał.

Dzielna bohaterka jest tak sympatyczna, tak pomocna, dzielna i pełna empatii, że nie sposób nie dołączyć do grona jej fanów. Młodsza ma już zatem nową ulubioną komiksową serię!:)

Polecamy
Katarzyna i Młodsza
"Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2" 

  • Scenarzysta: Joris Chamblain

  • Ilustrator: Lucile Thibaudier

  • Tłumacz: Maria Mosiewicz

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 68
Format: 
 21.6x28.5cm
ISBN:
978-83-281-5046-1

Komentarze