"Gwiezdny zegar. Za górami" - pokonać zło, które czai się w ukryciu...

 


Drugi tom trylogii "Gwiezdny zegar" to książka, na którą wszystkie czekałyśmy równie niecierpliwie. Uwielbiam pomysłowość autorki, sposób budowania napięcia, styl i patenty na gmatwanie akcji;) To oczywiście żartobliwe określenie, choć rzeczywiście musiała się Francesca Gibbons wykazać nie lada kreatywnością, by zapełnić niemal pięć i pół setki stron! 

Poznajecie bohaterkę ukazaną na okładce? To Imogen, starsza z sióstr, które podążając za ćmą przez drzwi w drzewie dostały się do niezwykłego świata zamieszkałego nie tylko przez ludzi - do świata królów i magii, gdzie spotkać można żyjącą kilkaset lat czarownicę, olbrzymie welekury i niezbyt przyjemnie wyglądające skrzety.

Poprzednia wyprawa dostarczyła bohaterkom tyle emocji i tak bardzo bały się, czy kiedykolwiek uda im się wrócić do domu, że można by pomyśleć, iż była to ostatnia wizyta w świecie ich przyjaciela, Mira. Jak się okazuje, nikt nie wierzy w relacje dziewczynek o tym, co im się przydarzyło. A Imogen zależy na udowodnieniu, że ich opowieści są prawdziwe. 

Zatem gdy pojawia się ta szczególna ćma, dziewczynki podążają za nią, by na chwilę zajrzeć do tego innego świata, drzwi w drzewie podpierają, by się nie zamknęły, ale jak się okazuje, pisany był im o wiele dłuższy pobyt w tym niezwykłym miejscu...

Na dodatek trafia tu także Mark, przyjaciel ich mamy, który także wątpił w prawdziwość ich opowieści. Teraz też sądzi, że śni, że jest w uniwersum jakiejś wyjątkowo dobrze dopracowanej gry. Niestety, nie jest to prawda, powrót znów nie będzie łatwy, a sprawy komplikuje Anneszka, żądna władzy młoda kobieta, która nie przebiera w środkach... Na podstawie przepowiedni gwiezdnego zegara wysnuwa wniosek,  że w realizacji celów pomoże jej Marie. Porywa dziewczynkę - a jej odnalezienie i uwolnienie będzie głównym motorem wydarzeń w tym tomie trylogii.

Choć nie tylko - poznamy problemy dręczące mieszkańców Królestwa Nizin, mroczną historię wiążącą się z kolejną krainą - Walkahą, okrutne stwory - krutymuże, nieco przerażające nimfy wodne... Zawarte zostaną nowe przyjaźnie, bohaterki będą podejmować niełatwe decyzje, przeżyją momenty dramatyczne i radosne, a zakończenie sprawi, że będziecie znów z niecierpliwością wypatrywać kolejnej części "Gwiezdnego zegara"! 

Niejednokrotnie przekonamy się, że pozory mylą, niełatwo będzie ustalić prawdę, ale determinacja bohaterów i szlachetne pobudki, którymi się kierują, będą pomocne. Jest to więc opowieść emocjonująca i krzepiąca. Ciekawe jakie jeszcze przygody spotkają bohaterów? I w którym świecie?!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 

"Gwiezdny zegar. Za górami"

Autor: Francesca Gibbons 
Ilustrator: Chris Riddell 
Wydawnictwo: Harper Kids
Oprawa: miękka
Liczba stron: 544
Format: 14,5x21,5 cm
ISBN:
  978-83-276-7654-2
 
 
  

Komentarze