"Fibi i Jednorożec. Czapki z głów. Tom 7" - wakacje nerdów, czas szkolny i świąteczny;)

My zaczynamy wakacje, w identycznej sytuacji jest Fibi! Czy Wam też pani zadała lektury na wakacje?;) Pewnie nie, zatem sami zadajcie sobie przeczytanie nowego tomu przygód Fibi i Marigold Niebiańskie Chrapy! To niebagatelna porcja humoru, zaskakujących przygód, nietuzinkowych obserwacji, celnych puent - czy to lato, czy jesień, czy zima - "Fibi i Jednorożec" to świetna czytelnicza propozycja! 

Co nas czeka w tym tomie prócz garści propozycji na długie wakacyjne dni? W przypadku Fibi i Marigold nie są to tak oczywiste sprawy, jakby się mogło wydawać, zatem zaglądajcie, korzystajcie:) Ale poza tym... Zagościmy w domu Marigold! Poznamy jej idola, nietuzinkowego jednorożca, którego darzy uznaniem, dowiemy się sporo o jej ukochanej cioci, która daje niezwykłe prezenty, przekonamy się, że przyjaciółka Fibi ma prawdziwy talent do bycia opiekunką dla nieletnich;) 

Zresztą Marigold ma chyba wszelkie talenty! Zaprzyjaźnia się z tatą Fibi, wymyśla fantastyczna przebrania, jej róg działa jak antena, a ona sama jest specjalistką w temacie wszelkich rzeczy iskrzących się, błyszczących, połyskliwych lub święcących;)

Nowy tom to potwierdzenie tego, że przyjaźń jest czymś wyjątkowym, cennym, wymagającym pielęgnacji, ale też dającym w zamian mnóstwo dobrych chwil, zdarzeń... A oprócz niesamowitej relacji z tak wyjątkowym jednorożcem, Fibi ma przecież i "ludzkiego" przyjaciela - Maxa. 

Ciekawym elementem nowego tomu jest słowniczek. Taki edukacyjny wymiar pojawia się w "Czapkach z głów";) Wprawdzie sam tytułowy frazeologizm nie zostaje wyjaśniony, ale młodzi czytelnicy mogą się dowiedzieć, co znaczą słowa: dystyngowany, emporium, uwłaczać czy relikt. Bardzo dobry pomysł!


Polecamy!
Katarzyna i Młodsza

 

"Fibi i Jednorożec. Czapki z głów. Tom 7"

Autor, ilustrator: Dana Simpson
Wydawnictwo: Harper Kids
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 176
Format: 14,8x21 cm
ISBN:  978-83-281-4988-5


Komentarze