"Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie. Tom 4" - wielkie czyny "przy okazji";)

 


Nola tęskni za mamą, a tata właśnie porządkuje rzeczy po zmarłej żonie. W jednym z pudeł, które dziewczynka pomagając tacie zanosi do piwnicy, jest tajemniczy klucz. Był on także narysowany w pamiętniku Anny. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co otwiera ów klucz, Nola kolejny raz wybiera się do Pandorii....

To wyprawa pod znakiem samodzielności, przedsiębiorczości, odpowiedzialności i... walki o prawo do miłości. Nola wraz z przyjaciółmi wybiera się na spacer z psem - także w Pandorii trzeba to robić;) W trakcie przechadzki spotykają dzieci spotykają znajomą - Willow czeka na nauczycielkę muzenologii, czyli gry na muzenolu. Jest ona zaniepokojona nieobecnością nauczycielki, próby skontaktowania się z nią także nie dają efektu. 

Nola i rodzeństwo oferują pomoc w poszukiwaniach. Cała czwórka, a nawet piątka - bo przecież wspiera ich Kulka, pies obdarzony znakomitym węchem, sprawdza wszystkie tropy, ślady, sugestie i podejrzenia. Przedsięwzięcie nie jest łatwe, do tego dorośli piętrzą przeszkody, mają mnóstwo obaw. Ale Nola ma plan, ma też dług wdzięczności, a co więcej - jest przekonana, że działają w słusznej sprawie, a w takim przypadku warto zaryzykować i podjąć nawet nieco niebezpieczne kroki.

Emocjonująca opowieść obfituje w zwroty akcji, poznajemy nowych bohaterów, dowiadujemy się też więcej o tych znanych z poprzednich tomów. Czytając tę historię, przekonujemy się, że warto bronić swoich przekonań, walczyć o to,, co wydaje się nam słuszne, cenne. 

Część wydarzeń będzie miało szczęśliwy finał, ale pozostają też nierozwikłane kwestie. Autorzy pozostawiają nas z mnóstwem pytań i wątpliwości... Czekamy na kolejny tom!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 
"Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie. Tom 4"

Autor: Carbone

Ilustrator: Gijé

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 56   

Liczba stron: 21,6x28,5 cm

ISBN:  978-83-281-5061-4Komentarze