"Świerszczyk" i spółka - mnóstwo inspiracji na czas wakacji!

 


Ze "Świerszczykiem" każdy dzień jest udany - a przynajmniej lepszy, bo nawet jeśli coś się nie powiodło, humor nie dopisuje, to lektura czasopisma wnet przegoni smutki. To na dodatek takie wydawnictwo, z którego się nie wyrasta - z pewnością cieszą się nieco starsi, gdy w domu jest młodziak czytający "Świerszczyki", bo można pożyczyć kolejny numer i dowiedzieć się czegoś nowego, inspirującego, pobawić się rozwiązując nietuzinkowe zadania, nacieszyć oczy piękną szatą graficzną. 

Wakacje to skarb!;) To przyzna każdy młody człowiek, ale skarby mogą być różne i właśnie na poszukiwanie rozmaitych cennych i niezwykłych znalezisk. Czekają nas zatem odkrycia przyrodnicze, wyprawy po skarby, tropienie śladów, wybierzemy się pod wodę i w głąb ziemi. Odkrywać też można prawdę o sobie, o czym przekonamy się dzięki lekturze intrygującego "Zamku Celiny". 

Mnie niezmiennie zachwyca pomysłowość autorów - zabawy językowe, ważne treści zawarte w ciekawej formie, do tego wciąż nowe propozycje twórcy Świerszczykowych gier. Świetne są też łamigłówki - różnorodne zadania, rozmaite patenty, do tego sympatyczne hasła, więc to zawsze bardzo radosne chwile, gdy pochylamy się nad działem rozrywek umysłowych.

Dla wielbicieli łamania głowy nie lada gratką są specjalne wydania "Świerszczyka". Poniżej zobaczyć można malutki wycinek wnętrza "Krzyżówek i łamigłówek". Ale prócz tego nabyć można wydawnictwa zatytułowane "Labirynty" i "Znajdź różnice" - mnóstwo przyjemnych chwil w pakiecie!:)

Świerszczyk Bajetan kocha przyrodę i wraz z nim od pewnego czasu wyruszać możemy na przyrodnicze wyprawy tropem zwierząt - by je lepiej poznać, by dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek, aby umieć chronić faunę i florę. Tym razem dzięki Bajetanowi staniemy oko w oko ze ssakami morskimi i zgłębimy tajemnice tych niezwykłych zwierząt, nauczymy się je rysować, rozwiążemy zagadki, poznamy też sekrety naszego oddychania! A  może dacie się namówić na wzięcie udziału w morskich konkursach? 

Polecamy!
Katarzyna i Młodsza "Świerszczyk"


"Świerszczyk Reporter"  

 "Świerszczyk. Krzyżówki i łamigłówki" 

 

 

https://swierszczyk.pl/static/images/logo-swier.png

 

Komentarze