"DC Liga Super-Pets: Wielka psota" - pupile niezastąpieni i na medal!

 


Zwierzaki obdarzone niezwykłymi mocami oglądać możemy na ekranach kin. "DC Liga Super-Pets" przedstawia wydarzenia wcześniejsze niż te przedstawione w komiksie, zatem dla fanów filmu wydawnictwo to będzie upragnioną kontynuacją pasjonującej historii. A pewnie tych, którzy zaczną od tej graficznej powieści, zachęci do obejrzenia filmu. Nic dziwnego - uniwersum superbohaterów jest to świat pełen fascynujących przygód i niezwykle wciągający! 

Intrygująca opowieść rozpoczyna się od przedstawienia bohaterów (zatem znajomość filmu nie jest konieczna) - na kolejnych stronach superbohaterowie i ich pupile prezentują swoje moce, zajmują się ulubionymi sprawami, no i rzecz jasna ratują - ludzi, świat, fragment wszechświata... Wprawdzie okazuje się, że opiekunowie nie rozumieją mowy zwierząt, ale to póki co jedyna bolączka (no można jeszcze dodać zakaz wstępu do pokoju konferencyjnego...). Do czasu... Niebawem pojawi się przeciwnik o niewyobrażalnych możliwościach - czy uda się go pokonać?! 

Mister Mxyzptlk to indywiduum nieprzewidywalne, piekielnie złośliwe, wróg podstępny, skuteczny w swych działaniach i mający takie moce, że i Lidze nie jest łatwo... Wprawdzie Superman zna patent na pozbycie się go - to zmuszenie przeciwnika do wymówienia jego imienia od końca - wówczas zniknie - ale Mxyzptlk odgraża się, że drugi raz nie da się podejść i oszukać. Sam za to precyzyjnie realizuje plan unieszkodliwienia, rozbrojenia i ośmieszenia członków Ligii... Na szczęście - wie to każdy, kto ma zwierzęcego przyjaciela - tacy druhowie są zdeterminowani, by do końca stać przy swoim panu czy pani. No i działać! A to działanie przynosi rozmaite efekty - czasem zwierzęca natura bierze górę nad szlachetnymi zamierzeniami, pupile mają jednak pewne ograniczenia w odniesieniu do tego, co mogą zrobić ludzie, a i sam Mister Mxyzptlk nie zasypia gruszek w popiele - ma swój cel (bardzo pokrętny...) i realizuje go punkt po punkcie.

Nie zabraknie zatem emocjonujących wydarzeń, zaskakujących zwrotów akcji, a przedstawione przygody mają i ważne przesłanie dotyczące przyjaźni, współpracy, przewidywania konsekwencji swoich czynów. Wszystko to ze sporą dawką humoru, więc jest to godna polecania pozycja dla młodych czytelników (także dla "opornych", bo powieść graficzna ma wyważone proporcje jeśli chodzi o tekst i ilustracje). 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 
"DC Liga Super-Pets: Wielka psota"

  • Scenarzysta: Heath Corson

  • Ilustrator: Bobby Timony

  • Wydawnictwo: Egmont
    Oprawa: miękka
  • Liczba stron: 144
    Format: 14x21 cm

Komentarze