"Louca. Oby się udało! Tom 3" - o krok bliżej prawdy...

 


To nieco krótszy niż dwa poprzednie tom, ale emocji w nim nie braknie. Zdarzenia rozgrywają się w ciągu paru godzin, ale są i reminiscencje, a akcja biegnie kilkutorowo. Będziemy zatem świadkami rozmaitych chwil z życia kilkorga bohaterów.
 
Nathan sądził, że jest niejako "uwięziony" na terenie liceum, po opuszczeniu okolic szkoły pragnie zobaczyć bliskich, dowiedzieć się czegoś więcej o dramatycznych zdarzeniach z przeszłości. Te minione wydarzenia wracają we wspomnieniach. Zostały one zobrazowane w tonacji sepii (z domieszką czerwieni - żeby określić to precyzyjnie). Ta przeszłość to nie tylko losy tajemniczo zmarłego Nathana, pojawia się w nich także Hugo, początkujący wówczas piłkarz i jego siostra Julia, którą wielkim uczuciem darzy tytułowy bohater. 

Współcześnie rozgrywająca się akcja, to sportowe spotkanie, którego wynik zaważy na los drużyny z Liceum im. Andrégo Quanfrina. Louca ma odmienić losy tego meczu, liczą na niego, a i on sam ma własne cele do zrealizowania. Zmagania obserwuje Julia, w której chłopak się skrycie podkochuje oraz młodszy brat. 

Louca zdaje sobie sprawę, że jego sukces zależy od obecności Nathana, a ten ostatni zajęty jest własnymi sprawami... Czy bohatera czeka zatem blamaż? Co odkryje Nathan? Jak potoczą się losy spotkania? 

Dramatyczne wydarzenia przeplatane są scenkami niepozbawionymi humoru. Ich źródłem jest młodszy brat, który na mecz wybrał się z kolegą i rozmowy między nimi prowadzone z pewnością wywołają uśmiech na twarzach czytelników. Autor pokusił się też o przybliżenie odbiorcom szczegółów taktyki boiskowego duetu, a Louca i Nathan robią to w bardzo zaskakujący sposób i w zupełnie nieoczekiwanych strojach;)

Po lekturze trzeciego tomu jesteśmy o krok bliżej, by poznać tajemnicę Nathana. Ale to dopiero mały krok, więc czekamy na kolejny tom!

Polecam
Katarzyna
"Louca. Oby się udało! Tom 3"

Scenarzysta, ilustrator: Bruno Dequier 
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 56   
Format: 21,5x29 cm
ISBN:  978-83-281-5091-1
 
 

Komentarze