"O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3" - nastrój i megaemocje:)


Dwutorowo biegną historie w tym tomie - pamiętacie, że Ropuch trafił na dwadzieścia lat do więzienia? Myślami jego przyjaciele - Kret i Szczur - są przy nim, ale cóż poradzić mogą na tak niefortunny przebieg wydarzeń? Na szczęście zrządzeniem losu nieco niefrasobliwy bohater tego nietuzinkowego komiksu, który miał przez dwie dekady rozważać swoje postępowanie, ma możliwość odmienić swoją nieszczęsną sytuację. 

Trzy kolejne rozdziały zobrazowane w trzecim tomie komiksu oferują odbiorcom rozmaite nastroje i odmienne emocje. Są chwile nostalgii i zadumy, dramatyczne zmiany akcji, spora szczypta humoru. Ale w cichym ustroniu nie jest tak idyllicznie - smuci nie tylko uwięzienie przyjaciela, okazuje się, że dwa dni temu zniknął synek wydry. Co się dzieje z tym malcem? Czy Kretowi i Szczurowi uda się wpaść na jego ślad? 

Tajemnicze zniknięcie może zapowiadać jakąś tragedię, detektywistyczne działania - ci, którzy takiego obrotu sprawy oczekują, będą zaskoczeni. Bardzo ciekawe przygody staną się udziałem tropicieli małej wydry, będzie nastrojowo, magicznie...

Kolejne dwa rozdziały to niemal jak film akcji - przebieranie się, intrygi, skryte plany, ucieczki i pogonie, pomyślne zrządzenia losu i mrożące krew w żyłach tarapaty. Bohaterem - można powiedzieć, że w podwójnej roli - jest Ropuch, który potrafi wykorzystać nadarzającą się okazję, dostrzega możliwości tam, gdzie inni widzą przeszkody, potrafi działać szybko, co procentuje, a nam - czytelnikom - dostarcza dzięki temu rozrywki i powodów do uśmiechu. 

Uwielbiamy adaptację powieści Kennetha Grahame'a autorstwa Michela Plessix'a - klimat historii jest zachowany dzięki nietuzinkowym ilustracjom, widać dbałość o koloryt epoki, postacie są wielowymiarowe, żywe i barwne. Jaka szkoda, że już w następnym tomie ta historia się kończy...


Polecamy

Katarzyna i Młodsza 


 

"O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3"

Autor, ilustrator: Michel Plessix

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: gąbka

Liczba stron: 40

Format: 21,6x28,5 cm
ISBN: 978-83- 281-5489-6


Komentarze