"Sixtine. Pies z mroku. Tom 2" - coraz bliżej prawdy o tacie...

 


Ten komiks aż kipi od emocji - tyle tu przygód, niesamowitych wydarzeń, szczęśliwych zbiegów okoliczności, dramatycznych przeżyć! Do tego akcja toczy się dwutorowo - groźne stworzenie, które widzimy na okładce, to właśnie tytułowy pies z mroku, którego pojawienie się i peregrynację tropem młodych bohaterów będziemy śledzić. A niespodziewające się takiego gościa dzieci żyją szkolnym życiem (w pewnym stopniu...;)), wplątują się w (niecelowo...) w romansowe związki, prowadzą swego rodzaju śledztwo. 

Pamiętacie zapewne, że Sixtine ma trzech niezwykłych towarzyszy: duchy piratów pomagają jej jak umieją (nie zawsze w sposób przemyślany i adekwatny do sytuacji), są jej przyjaciółmi, nauczycielami (pirackie umiejętności ma dziewczynka opanowane do perfekcji), a do tego w jakiś tajemniczy sposób ich obecność wiąże się z osoba nieżyjącego taty. Ten sekret postanawia bohaterka odkryć, a pomogą jej w tym szkolni przyjaciele. Czasem będzie to celowe działanie, niekiedy pomaga przypadek - grunt, że obraz przeszłości nieco się rozjaśnia, a emocjonujący finał zapowiada o wiele większą porcję wiedzy w kolejnym tomie!

"Sixtine" to komiks łączący tematykę realistyczną z fantastyczną. Poznajemy życie bohaterki, jej dylematy, problemy z którymi boryka się niezamożna minirodzina, czyli dziewczynka i jej mama. Nie brak i szkolnych perypetii - Sixtine nie jest prymuską, nie świeci przykładem jeśli chodzi o tzw. grzeczne zachowanie, także jej wygląd odbiega od standardów snobującej się części klasy, więc dziewczyna jest ofiarą niewybrednych żartów, złośliwostek. Sposoby radzenie sobie z tymi przeciwnościami to krzepiący, podnoszący na duchu obraz. 

Druga sfera tej opowieści łączy się z postaciami mniej materialnymi - duchy są obecne, aktywne, odgrywają ważną rolę, ich udział w przebiegu wydarzeń jest niebagatelny. I są tak różne! Ich fizjonomia, osobowość, sposób bycia pozwalają szybko poznać i polubić tych nietypowych bohaterów, do tego na ogół ten duchowy, piracki świat dostarcza niemałą szczyptę humoru do ten nietuzinkowej historii. 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza   "Sixtine. Pies z mroku. Tom 2"

Autor: Frédéric Maupomé

Ilustrator: Aude Soleilhac

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 80

Liczba stron: 21.6x28.5cm

ISBN: 978-83-281-5515-2


Komentarze